Spotkajmy się na wyborach

Grafika przedstawiająca dwoje ludzi na spacerze w parku
Fot. materiały promocyjne

Ruszyła samorządowa kampania „Spotkajmy się na wyborach”, zachęcająca do udziału w wyborach parlamentarnych 13 października. Ułatwieniem dla osób chcących głosować poza miejscem zamieszkania, będzie możliwość wcześniejszego  pobrania zaświadczeń wyborczych. Sopocki Urząd Miasta będzie otwarty w sobotę, 5 października.

Dzisiaj w południe, w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię „Spotkajmy się na wyborach”. Wzięli w niej udział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, prezes Związku Miast Polskich, Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi i Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Przedstawiciele polskich samorządów zachęcają mieszkańców do głosowania przypominając, że udział w wyborach to nie tylko obywatelski obwiązek, ale również świętowanie demokracji.

– Chcemy, aby wybory były świętem w każdym polskim mieście. Dodatkowo zachęcamy przedstawicieli lokalnej administracji do otwarcia urzędów w sobotę, 5 października, aby ułatwić odbiór zaświadczeń wyborczych – powiedział Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i prezes Związku Miast Polskich.

– Ostatnie wybory samorządowe udowodniły, że mieszkańcy chcą decydować o tym, kto zadba o miejsce, w którym żyją. Teraz chcemy wyzwolić energię w całym kraju, dlatego również dziś powtarzam – spotkajmy się na wyborach – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

– Sopot ma jedną z najwyższych frekwencji wyborczych w Polsce, ale to i tak ciągle daleko do ideału. Szkoły, organizacje pozarządowe, my wszyscy, podejmujemy wyzwanie, aby przekonać szczególnie młodych ludzi, że wybory wpłyną na ich kolejne lata życia. Tym samym za trzy tygodnie zagłosujemy na swoje poczucie bezpieczeństwa, możliwość rozwoju czy też zarobki – powiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

W ramach kampanii „Spotkajmy się na wyborach” ze strony Związku Miast Polskich można pobrać grafiki i dostosować je do potrzeb wszystkich gmin i miast w  Polsce. 

 

Dodatkowe godziny pracy Urzędu Miasta w Sopocie

W sobotę, 5 października w godz. 9.00-13.00 pracownicy Urzędu Miasta Sopotu będą do dyspozycji mieszkańców w sprawach związanych z głosowaniem. Tego dnia będą się mogły zgłaszać osoby mieszkające w Sopocie i chcące głosować poza miejscem zamieszkania, a także osoby z innych miast chcące głosować w Sopocie. Stosowne zaświadczenia będą wydawane w pokoju 11 D na parterze.

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę 13 października 2019 r. Głosować będzie można od godz. 7.00 do 21.00.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...