Sopocki Dzień Solanki

Grzybek inhalacyjny z wypływającą solanką
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopocka woda do zadań specjalnych obchodzić będzie swoje święto po raz drugi. 5 października, w godz. 12.00-15.00, na pl. Zdrojowym będzie się dużo o solance mówić, a także ją pić. W programie m. in. prezentacja oferty solankowej w Sopocie, zwiedzanie Zakładu Balneologicznego, degustacja solanki, konkursy i quizy z nagrodami oraz warsztaty z masy solnej dla dzieci.

Solanka oddziałuje na cały organizm, dając nieocenione wsparcie w leczeniu chorób skóry, jest znakomitym lekarstwem na wszelkiego typu zmiany zwyrodnieniowe, leczący złogi w drogach żółciowych, płucze przewód pokarmowy. Sopocka solanka to potężny sprzymierzeniec naszego zdrowia.

Podczas Sopockiego Dnia Solanki będzie się można dowiedzieć, gdzie w Sopocie solanki można się napić, gdzie wdychać, a także z jakich i gdzie zabiegów solankowych można skorzystać.

W Sopocie solanka wypływa samoczynnie ze Zdroju św. Wojciecha z głębokości 800 m. Jest to 4,3% solanka bromkowo-jodkowa, zawierająca również duże ilości potasu, magnezu i jodu. Odwiert studni solankowej wykonano w 1973 r.

Sopocka solanka jest dostępna w fontannie przed Zakładem Balneologicznym i w grzybku inhalacyjnym w Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich w postaci nierozcieńczonej (4,3%), a także w Pijalni Wód Solankowych w Domu Zdrojowym w postaci rozcieńczonej.

Buteleczki z sopocką solanką

Fot. Fotobank.PL/UMS

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...