Rekordowe molo

Molo w Sopocie, ujęcie z dołu, przy samych deskach. w tle zachmurzone niebo i świecące lampy.
Fot. materiały UMS

W niedzielę, 29 września zakończyła się sprzedaż biletów na sopockie molo. Łączna ilość płatnych wejść w sezonie letnim to 1.174.361 czyli o prawie 5% więcej niż w zeszłym (także rekordowym) roku. To do tej pory najlepszy wynik sezonowej frekwencji na tym popularnym obiekcie.

Przez ostatnie cztery sezony letnie ilość płatnych wejść na molo przekraczała milion i regułą stało się iż każdy kolejny, był lepszy od poprzedniego. Wyjątkiem był rok 2017 – wówczas bardzo deszczowy wrzesień przyczynił się do pogorszenia statystyk.

W tym sezonie tradycji stała się zadość i mamy nowy rekord. Co więcej, w trzech kolejnych miesiącach (od czerwca do sierpnia) molo zanotowało najlepsze wyniki w całej dekadzie i nawet wrzesień, który ponownie nie rozpieszczał nas pogodą, okazał się gorszy tylko od najlepszego w tej dekadzie, zeszłorocznego.

Można więc powiedzieć, że molo podtrzymuje swój status największej i najchętniej odwiedzanej atrakcji sopockiego kurortu. Z pewnością sprzyja temu także bogata oferta rozrywkowa. Molo w sezonie jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych jak Kino Letnie, Sopot Molo Jazz Festival, spektakle Mololo i Baltic Souvenir, koncerty w muszli i wiele innych. Ofertę wzbogacaja duże cykliczne imprezy sportowe jak Tyczka na Molo, Sopot Match Race czy Regaty Reklamy.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się przygotowania do sezonu zimowego. Zdemontowane zostały m.in. dolne pokłady, aby uniknąć zniszczeń podczas jesiennych sztormów. Po Święcie Niepodległości rozpocznie się montaż sztucznego lodowiska na Skwerze Kuracyjnym. To jedyna ślizgawka w Polsce z widokiem na morze.

Do 24 kwietnia 2020 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny. Niezmiennie apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność. Jesienią i zimą, z uwagi na trudne warunki atmosferyczne (opady, niskie temperatury, porywisty wiatr), drewniany pokład może być bardzo śliski!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...