Atrakcyjne działki w Gdańsku sprzedane

W rozstrzygniętym 24 października przetargu na sprzedaż dwóch nieruchomości, będących własnością Gminy Miasta Sopotu, a znajdujących się na terenie Gdańska, gmina uzyskała bardzo korzystną cenę, o ponad 7 mln zł większą od ceny wywoławczej.

Są to działki, które miasto otrzymało w ramach wymiany gruntów z Gdańskiem, po zmianie przebiegu granic, w związku z budową hali ERGO ARENA. 

Nieruchomość nr 1, położona w Gdańsku Ujeścisko-Łostowice, dzielnica Zakoniczyn II, ma powierzchnię 25 014 m kw. i sprzedana została za 15,5 mln zł netto (cena wywoławcza wynosiła 11,7 mln zł). Do przetargu przystąpiło czterech oferentów, zwyciężyła firma INPRO SA z Gdańska. 

Nieruchomość nr 2, położona również  w Gdańsku Ujeścisko-Łostowice, dzielnica Zakoniczyn II, ma powierzchnię 27 627 m kw. Sprzedana została za ponad 15,7 mln zł netto (cena wywoławcza wynosiła 11,9 mln zł). Wadium wpłaciło czterech oferentów, do przetargu przystąpiło trzech, zaś przetarg wygrała firma EURO STYL SA z siedzibą w Gdańsku.

W planie miejscowym zagospodarowania przestrzennego wylicytowane dziś nieruchomości są przeznaczone jako teren do zabudowy mieszkaniowo-usługowej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...