Spotkanie z konsul Ambasady USA

Sala, widzowie siedzą, na ekranie prezentacja, osoba stoi obok ekranu.
Prelekcja wicekonsul Very Partem. Fot. materiały UMS

W siedzibie Sopockiego Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców przy ul. Młyńskiej odbyło się spotkanie z Verą Partem, wicekonsul Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Spotkanie z Verą Partem odbyło się dzięki uprzejmości Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Camp Counselors USA – Poland, partnera Departamentu Stanu, we współpracy z Sopockim Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców. Wicekonsul Vera Partem omówiła tematy związane z możliwością podjęcia studiów w Stanach Zjednoczonych. Opowiedziała też o aktualnych programach wakacyjnej wymiany kulturowej z USA, niekolidujących z zajęciami w roku akademickim, a także o stażach i praktykach dla absolwentów po studiach. Jednym z tematów spotkania była również kwestia zniesienia wizy turystycznej i bezwizowego podróżowania po Stanach Zjednoczonych.

Prelegenci obecni na spotkaniu:

Vera Partem, wicekonsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Vera Partem urodziła się na Ukrainie we Lwowie i wyemigrowała do Filadelfii. Jej rodzina otrzymała azyl polityczny z powodu prześladowań komunistycznych. Jako młoda emigrantka w drodze do Stanów Zjednoczonych podróżowała przez Warszawę, gdzie po 25 latach wróciła do służby jako dyplomata. Wcześniej pani Partem pełniła funkcję oficera politycznego w Kazachstanie w latach 2016–2018. Odpowiadała przede wszystkim za demokrację, prawa człowieka i problemy uchodźców, a także za zmieniający się krajobraz społeczny i religijny kraju. Jest absolwentką University of Pennsylvania, gdzie uzyskała tytuł magistra administracji publicznej i polityki, oraz Uniwersytetu Lehigh, gdzie uzyskała podwójne stopnie z biologii i komunikacji międzynarodowej. W 2011 roku Pani Partem ukończyła stypendium Fulbright-Hays w Tbilisi w Gruzji. W 2013 roku Pani Partem została laureatką prestiżowego stypendium Thomasa R. Pickeringa do Spraw Zagranicznych z Departamentu Stanu USA za zaangażowane w reprezentowanie interesów Ameryki za granicą oraz odzwierciedlenie różnorodności i doskonałości społeczeństwa amerykańskiego. Pani Partem dołączyła do Departamentu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy międzynarodowej w sektorze prawnym i non-profit. Z sukcesem ukończyła dwa staże w Departamencie: w Biurze Spraw Europejskich i w Biurze Organizacji Międzynarodowych przy Misji USA przy ONZ w Genewie. Pani Partem biegle włada językami ukraińskim, rosyjskim i angielskim, a komunikatywnie mówi po niemiecku i po polsku.

Bożena Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Marek Witkowski, ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA-Poland

Marek Witkowski od 11 lat zajmuje się wyjazdami studentów i uczniów do Stanów Zjednoczonych. Osobiście zatrudnił 659 osób; współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia w USA, szkoła średnia w Stanach oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w Stanach do budowania kariery zawodowej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...