Urząd Miasta Sopotu wstrzymuje przyjmowanie interesantów

Fot. materiały UMS

By do minimum ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, działając prewencyjnie, prezydent Sopotu podjął decyzje o zamknięciu Urzędu Miasta Sopotu dla interesantów. Urząd nieczynny jest do odwołania.

Od piątku, 13 marca Urząd jest nieczynny dla interesantów. Nie oznacza to jednak, że urząd przerywa pracę. Kontakt z urzędnikami wciąż jest możliwy przez internet i telefon. Apelujemy do mieszkańców, aby korzystali z tych możliwości załatwiania spraw. Przypominamy również o dobrodziejstwie, jakim jest łatwy do założenia, a niezwykle pomocny, profil zaufany.

Bez ograniczeń mieszkańcy Sopotu (gdy zdarzenie nastąpiło w Sopocie) mogą załatwić następujące sprawy:

  • sporządzenie aktu zgonu (USC, tel. 58 521 36 91 lub 58 521 36 92)
  • sporządzenie aktu urodzenia (USC, tel. 58 521 36 91 lub 58 521 36 92 )
  • wydanie dowodów osobistych (Wydział Obywatelski, tel. 58 521 37 11)

W pozostałych, niecierpiących zwłoki kwestiach, możliwe są wizyty w urzędzie po uprzednim umówieniu telefonicznym – z konkretnym urzędnikiem. Bardzo prosimy traktować tę możliwość tylko w naprawdę pilnych kwestiach. Lista telefonów dostępna jest na stronie miasta.

Reasumując: do budynku magistratu wpuszczani będą jedynie dyżurujący pracownicy, osoby, które przyjdą załatwić powyżej wymienione sprawy i umówieni telefonicznie interesanci.

W przypadkach, kiedy jest to możliwe, przełożeni polecili, by część pracowników wykonywała swoją pracę zdalnie. 

Kancelaria Urzędu nie przyjmuje interesantów. O ile jest taka konieczność, dokumenty prosimy pozostawić przy wejściu w skrzynce podawczej (po uprzednim włożeniu ich do wyłożonych kopert).

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...