Tablice-cegiełki na wsparcie Sopotkowa

Stojące pionowo stare tablice z nazwami sopockich ulic. Białe z czerwonymi napisami.
Fot. materiały UMS

Sopockie schronisko dla zwierząt w oryginalny sposób odwdzięczy się osobom, które przekażą datki na jego działalność. Tym razem za wsparcie schroniska będzie można zdobyć zabytkowe biało-czerwone tablice z nazwami sopockich ulic, wycofane ponad 20 lat temu.

Szyldy przekaże do schroniska sopocki Zarząd Dróg i Zieleni. Zostaną odebrane przez wolontariuszy schroniska, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, a następnie umyte i przygotowane do przekazania ofiarodawcom chcącym wesprzeć Sopotkowo. Licytacja tablic-cegiełek odbędzie się prawdopodobnie przez Internet.

– Tablice z nazwami sopockich ulic, jako forma podziękowania osobom wspierającym nasze schronisko dla zwierząt, sprawdziły się już w lutym. Cieszyły się wówczas sporym zainteresowaniem – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. –  Liczę, że tak będzie i tym razem, zwłaszcza, że te stare, biało-czerwone, to prawdziwe rarytasy, coś dla kolekcjonerów. I jest ich naprawdę niewiele – dodaje wiceprezydent.

W pierwszej edycji akcji, w lutym br., do Sopotkowa trafiło około 200 tablic niebieskich, zdjętych z ulic w ubiegłym roku. Zostały przekazane chętnym w zamian za datki na schronisko.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...