Kubiki i ulotki ostrzegające przed klubami go-go

Kubik z ostrzeżeniem informującym o niebezpieczeństwach wynikających z odwiedzania klubów go-go
Fot. Fotobank.PL/UMS

W punktach Informacji Turystycznej w Sopocie (przy ul. Dworcowej i w Domu Zdrojowym) pojawiły się ulotki ostrzegające o niebezpieczeństwach wynikających z odwiedzania klubów go-go. Takie ulotki zostały również dostarczone do sopockich obiektów noclegowych – hoteli i pensjonatów. W mieście ponownie stanęły także kubiki informacyjne ostrzegające przed wizytami w tego rodzaju klubach. To elementy kampanii miasta, której celem jest ostrzeżenie i poinformowanie mieszkańców i turystów o oszustwach, do których dochodziło w klubach go-go.

– Konsekwentnie walczymy z miejscami, w których może dochodzić do oszustw – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Chcemy, by w Sopocie wszyscy czuli się bezpiecznie, dlatego po raz kolejny apeluję do przedstawicieli polskiego wymiaru sprawiedliwości i właściwych służb o wsparcie nas w tej walce i podjęcie zdecydowanych działań – dodał prezydent Karnowski.

Kubiki informacyjne pojawiły się w najbardziej uczęszczanych miejscach. Na czterech powierzchniach każdego z tych nośników po polsku i angielsku wydrukowane jest ostrzeżenie przed skutkami wizyty w klubach typu go-go, a także fragmenty artykułów na ten temat, pochodzące ze skandynawskiej i brytyjskiej prasy oraz portali internetowych.

Widnieje też informacja o 34 ubiegłorocznych zgłoszeniach o możliwości popełnienia przestępstwa i rachunku na 128 tys. zł, który wystawiony został jednemu z klientów (dane sopockiej Policji).

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...