Sopot w Krakowie. Pokazy uzdrowiskowej mody retro, konkursy z nagrodami i sopocka solanka!

Sopot w Krakowie. Fot. materiały UMS
Fot. materiały UMS

Uzdrowiskowy charakter miasta i atrakcyjna oferta bezpiecznego wypoczynku – z taką propozycją Sopot od 25 do 27 września gościł w Krakowie, na Rynku Głównym. Krakowianie i turyści, którzy odwiedzili nasze promocyjne stoisko, mogli choć przez chwilę poczuć się jak w nadmorskim kurorcie i znaleźć inspiracje do zaplanowania najbliższego urlopu właśnie w Sopocie!

Ciekawa oferta kulturalna, zróżnicowana baza noclegowa i gastronomiczna, czyste powietrze, bardzo dużo terenów zielonych i różnorodne możliwości spędzenia czasu wolnego – do tego wszystkiego przekonywaliśmy odwiedzających stoisko. Wielu z nich zadeklarowało, że najbliższy urlop zdecydują się spędzić w Sopocie.  

– Sopot to nie tylko najbardziej znany deptak w Polsce i najdłuższe drewniane molo w Europie, choć warto wiedzieć, że stężenie jodu na częściach mola najdalej wysuniętych w morze jest dwukrotnie wyższe niż na lądzie. Sopot to również szerokie, piaszczyste plaże, które poza sezonem są najlepszym miejscem do spaceru dla spragnionych czystego powietrza, spokoju i szumu morza – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Mamy tu także lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, przez który przechodzi wiele szlaków spacerowych. Poza tymi najbardziej znanymi miejscami, w mieście nie brakuje też pięknych terenów zielonych, na których można zorganizować bezpieczny wypoczynek. Na najmłodszych czekają ciekawe place zabaw, które zapewnią radość na długi czas – dodaje wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim.

W czerwcu Kraków i Trójmiasto podpisały porozumienie o współpracy promocyjnej. Jej celem jest ożywienie kulturalne i gospodarcze miast w niełatwym czasie pandemii COVID-19. W ramach współpracy promocyjnej obu miast w przestrzeni miejskiej Sopotu i mediach miejskich, pojawiły się informacje zachęcające mieszkańców nadmorskiego kurortu do przyjazdu do Krakowa. Natomiast dawna stolica Polski zachwalała u siebie walory zielonego i kulturalnego Sopotu. W sierpniu zorganizowana została promocja Krakowa w Sopocie, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem sopocian i przebywających na wakacjach gości. We wrześniu przyszedł czas na rewizytę i promocję Sopotu w Krakowie.  

Odpoczynek w koszu plażowym, łyk sopockiej solanki

Na sopockim stoisku można było odpocząć w pięknym koszu plażowym lub na leżaku. Dwuosobowe rattanowe kosze nawiązują do kurortowego klimatu Sopotu, wzorowane są na modelu z początku XX wieku. W tym roku powróciły na miejską plażę i w sezonie są dostępne dla wszystkich chętnych.

Mieszkańcy Krakowa oraz turyści mogli także skosztować napoju do zadań specjalnych, czyli sopockiej solanki. Oddziałuje ona na cały organizm, dając nieocenione wsparcie w leczeniu chorób skóry, jest znakomitym lekarstwem na wszelkiego typu zmiany zwyrodnieniowe, leczy złogi w drogach żółciowych, płucze przewód pokarmowy. Sopocka solanka to potężny sprzymierzeniec.

– Zachęcaliśmy mieszkańców Krakowa do wizyty w Sopocie. W tym celu przygotowaliśmy ofertę pod hasłem „Bezpieczny city break”, która pomoże zaplanować czas w kurorcie w sposób atrakcyjny i bezpieczny – mówi Anna Golec-Mastroianni, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej. – Dzięki wskazówkom zwiedzający odkryją nowe oblicza Sopotu. Na stoisku były osoby z Informacji Turystycznej, które udzielały odpowiedzi na wszelkie pytania związane z organizacją udanego wyjazdu nad morze.

Podczas promocji można było również wykonać pamiątkową torbę lub koszulkę ze wzorem Muzeum Sopotu, Grand Hotelu bądź molo. Dużym zainteresowaniwem cieszyły się również pokaz mody z początków uzdrowiska.

Było też dużo pamiątkowych zdjęć w koszu plażowym z fotobudki oraz sprawdzanie wiedzy o kurorcie w konkursie, w którym uczestnicy wygrywali atrakcyjne nagrody.

A tak sopocką wizytę w Krakowie pokazywała telewizja kraków.pl: Sopot w Krakowie

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...