W autobusie nie kupisz biletu

Autobus miejski jedzie po ulicy.
Fot. Fotobank.PL/UMS

W związku z sytuacją epidemiczną sprzedaż biletów w pojazdach komunikacji miejskiej na terenie całego Trójmiasta zostaje wstrzymana. Nowe wytyczne ograniczają także liczbę osób w pojazdach.

Od soboty, 17 października br. nie tylko Sopot ale także Gdańsk i Gdynia będą objęte czerwoną strefą. W związku z wprowadzeniem nowych rygorów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa, od najbliższej soboty, 17 października br., wstrzymana zostaje sprzedaż biletów w pojazdach komunikacji miejskiej na terenie całego Trójmiasta, również w Sopocie.

– Zachowanie dystansu społecznego jest obecnie sprawą priorytetową. Dlatego też rekomendujemy zakup biletów przez jedną z 6 dostępnych platform sprzedażowych: GoPay, jakdojade.pl, moBiLET, mPay, SkyCash i zbiletem.pl. – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Jednocześnie, zgodnie z nowymi wytycznymi, ograniczona zostanie liczba miejsc dostępnych w pojazdach. Od soboty w autobusach i trolejbusach będzie to 30 proc. nominalnej liczby miejsc, przy zachowaniu co drugiego miejsca wolnego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...