Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Od 24 do 30 marca 2021 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Trwa budowa woonerfu w ramach inwestycji „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w kwartale ulic Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego jako przeciwdziałanie zalewaniu dolnego tarasu miasta Sopotu”.

W pierwszym etapie prac zamknięte zostały:

  • odcinek ul. Chrobrego od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej wraz z prawostronnym zwężeniem skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ul. Chrobrego,
  • odcinek ul. Kordeckiego od skrzyżowania z ul. Parkową w kierunku morza.

Na odcinku ul. Parkowej od ul. Traugutta do ul. Chrobrego wdrożony został ruch w obu kierunkach z obustronnym zakazem zatrzymywania się.

W kolejnym etapie stopniowo zamykane będą:

  • ul. Parkowa od skrzyżowania z ul. Chrobrego w kierunku centrum i Gdańska,
  • część północna ul. Parkowej, wjazd przez ul. Kordeckiego, wyjazd przez ul. Piastów,
  • część południowa, wjazd przez ul. Traugutta (zostaje jeden kierunek), wyjazd przez ul. Kilińskiego,
  • ul. Parkowa na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Drzymały (możliwy utrudniony dojazd do garaży).

Trwa przebudowa tunelu pod al. Niepodległości w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. W związku z prowadzonymi pracami nie ma możliwości przejścia tunelem.

Kontynuowana jest przebudowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Armii Krajowej, na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Kopernika. 16 marca rozpoczął się kolejny etap prac, który wiąże się z zamknięciem tego odcinka jezdni ul. Armii Krajowej. Na czas zamknięcia wyznaczone zostały następujące objazdy:

  • dla jadących w kierunku Gdańska zaleca się korzystanie z al. Niepodległości,
  • dla jadących ul. Armii Krajowej w kierunku Gdańska objazd został wyznaczony ul. Sikorskiego oraz ul. Wybickiego.

Od 24 do 26 marca uzupełniane będą ubytki nawierzchni jezdni ul. Moniuszki. W związki z pracami wprowadzone zostaną jednostronne zwężenia jezdni. 

Za możliwe utrudnienia w ruchu przepraszamy. Wykonawcy dołożą wszelkich starań, by remonty jak najmniej odbiły się na użytkownikach dróg. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują znaki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...