Szczepienia dla branży turystycznej

Fot. Fotobank.PL/UMS

Ponad rok związanych z pandemią ograniczeń działalności branży turystycznej spowodował, iż wielu przedsiębiorców znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Był to rok niepewności i ciągłych zmian. Przed nami kolejny sezon, który być może będzie lepszy od ubiegłorocznego. Szansą na poprawę sytuacji mogą być masowe szczepienia przeciw COVID-19.

Sopocka branża turystyczna już wiosną ubiegłego roku przygotowała i wdrożyła procedury zapewniające bezpieczeństwo swoim pracownikom i gościom. To bezpieczeństwo można teraz wzmocnić jeszcze bardziej dzięki szczepionkom.

W najbliższym czasie w hali ERGO ARENA uruchomiony zostanie tzw. punkt szczepień masowych. W związku z tym miasto wraz z Sopocką Organizacją Turystyczną chce umożliwić szczepienia pracownikom branży turystycznej.

– Branża turystyczna ma dla Sopotu ogromne znaczenie, a bezpieczny powrót do działalności mogą zapewnić właśnie powszechne szczepienia – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Już za kilka dni mieszkańcy Sopotu oraz Gdańska będą mogli zaszczepić się w punkcie tworzonym w ERGO ARENIE. Dodatkowo, chcąc zapewnić bezpieczną ofertę pobytu w Sopocie, oferujemy możliwość szczepień dla pracowników sopockiej branży turystycznej.

Wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim, poprzez Sopocką Organizację Turystyczną, skierowała do przedstawicieli sopockiej branży list w tej sprawie.  

– Sopocka Organizacja Turystyczna podejmie się koordynacji akcji szczepień branży turystycznej – mówi Anna Golec-Mastroianni, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej. – Wierzymy, że to działanie będzie gwarancją bezpiecznego wypoczynku w Sopocie, zarówno dla pracowników, jak też turystów oraz mieszkańców.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...