Można już zwiedzać Operę Leśną

Opera Leśna w Sopocie. Widoczne schody, dużo zieleni. Na pierwszym planie odpoczywa na leżąc trawie brodaty mężczyzna.
Fot. Tarakum Photography

Zapraszamy na niepowtarzalne spacery po Operze Leśnej. Obiekt można zwiedzać od 1 maja, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Opera Leśna, to miejsce legendarne, które odegrało wielką rolę w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Na scenie Opery, podczas sopockich festiwali i koncertów, występowały największe gwiazdy polskiej i światowej piosenki. Podczas zwiedzania obiektu można usiąść na widowni, a także stanąć na scenie. Atrakcją jest również spacer po pięknych, sopockich lasach otaczających Operę Leśną.

W drodze do leśnego amfiteatru możemy podziwiać murale Stars’N’Roll czyli 19 czarno-białych prac  prezentujące postacie, które rozsławiły Sopot i Operę Leśną na całym świecie. To polscy artyści, którzy dzięki swojej twórczości, obecności i występom budowali historię tego magicznego miejsca. Murale Stars’N’Roll to 20 czarno-białych, poziomych prac. Autorką malowideł jest Julia Tymańska, malarka, studentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Realizacje wspierał Sebastian Choromański, artysta wizualny i absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Na terenie Opery Leśnej otwarta jest plenerowa wystawa fotograficzna dokumentująca historię Opery. Na ekspozycję składa się ponad dwieście czarno-białych i kolorowych zdjęć, w tym archiwalnych dokumentów, projektów scenografii i kostiumów. Wystawa jest idealnym wprowadzeniem w bogatą, ponad 110-letnią historię naszego obiektu wypełnioną monumentalnymi spektaklami teatralnymi i operowymi, festiwalami muzycznymi oraz koncertami międzynarodowych gwiazd estrady.

Nieopodal widowni Opery Leśnej można obejrzeć estońskie megafony RUUPs, czyli trzy ogromne, drewniane megafony ustawione na skraju lasu. RUUPs to pomysł studentów estońskiej Akademii Sztuk, którzy szukali nowego sposobu kontaktu z naturą poprzez eksperymentowanie ze sztuką designu i nauką o dźwiękach. Efekt przerósł początkowe oczekiwania i szybko zdobył uznanie w całej Europie. Głównym zadaniem tych trzech olbrzymich, drewnianych megafonów jest wzmacnianie dźwięków przyrody. Świetnie sprawdzają się również wtedy, gdy potrzebujecie schronienia przed całym światem. Tu się inaczej czyta, słucha i myśli.

Informacje praktyczne:

Regulamin zwiedzania obiektu w czasie epidemii COVID-19

Operę Leśną można zwiedzać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00-18.00.

Ceny biletów:

bilet normalny - 8 zł
bilet ulgowy** - 5 zł   
bilet rodzinny - 16 zł (2 opiekunów + dziecko*)
bilet rodzinny - 18 zł (2 opiekunów + dwoje dzieci*)
bilet rodzinny - 20 zł (2 opiekunów + troje dzieci*)

*Do korzystania z biletów rodzinnych uprawnieni są opiekunowie z dziećmi od lat 4 do lat 16. 

Do bezpłatnego wstępu uprawnieni są:
- mieszkańcy Sopotu za okazaniem karty sopockiej,
- osoby z niepełnosprawnościami (do 16 r. ż.) wymagające stałego lub długotrwałego udziału opiekuna w życiu codziennym oraz osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności,
- dzieci do lat 3. 

**Bilety ulgowe za okazaniem stosownego dokumentu przysługują dzieciom, młodzieży, studentom do lat 25, seniorom od lat 65, opiekunom osób z niepełnosprawnościami (do 16 r. ż.) wymagających stałego lub długotrwałego udziału opiekuna w życiu codziennym oraz opiekunom osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...