Uwaga! Możliwe burze i grad

Wzburzone morze przy molo
Fot. Fotobank.PL/UMS

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenie o mogących się pojawić niebezpiecznych zjawiskach pogodowych. Alert obowiązuje w piątek, 16 lipca, do godz. 10.00 17 lipca.

Prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą opady deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy jest też grad.

Apelujemy by osoby, które nie muszą wychodzić z domów, w domach pozostały. Jeśli ktoś musi wyjść, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, a zwłaszcza unikanie parków, skwerów i miejsc porośniętych wysokimi drzewami. Również parkując samochody warto zwracać uwagę na drzewa i wszystko inne, co może uszkodzić parkujące auto. Należy też zabezpieczyć przedmioty pozostawione na tarasach czy balkonach – porwane z wiatrem mogą wyrządzić komuś krzywdę.

***

W związku z prognozowanym frontem burzowym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych, mogących wystąpić w piątek 9 lipca i w nocy z 9 na 10 lipca br. prognozowane są burze z ulewnym deszczem i bardzo silnym wiatrem. Możliwe podtopienia. Alert otrzymali mieszkańcy 14 województw (z wyjątkiem dolnośląskiego i lubuskiego).

***

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni prognozuje od dziś, 8 lipca, od godz. 22.00 do 9 lipca do godz. 9.00 niebezpieczne zjawiska pogodowe.

Zapowiadane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami do 60 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do około 100 km/h. Lokalnie może padać grad.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...