Remonty i przebudowy dróg  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Do 25 lipca zaplanowane są następujące prace, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

W najbliższy weekend 23 – 25 lipca zaplanowany jest remont al. Niepodległości, na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 23 Marca, w kierunku do Gdańska. 

W dniach 21 i 22 lipca (środa i czwartek) zaplanowano remont wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej w ciągu al. Niepodległości, na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Kochanowskiego. Prace będą się odbywały w godzinach 8.00 – 16.00. Remont wiązać się będzie z zamknięciem dla ruchu prawego pasa jezdni w kierunku do Gdańska.

Dd 19 do 25 maja zaplanowane są prace związane z remontem, przebudową lub uzupełnieniem chodników w ciągu następujących ulic:

  • ul. Kazimierza Wielkiego – remont prawego chodnika na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Mieszka I. Na czas prowadzonych robót obowiązuje zakaz parkowania po lewej stronie;
  • ul. Armii Krajowej – remont chodnika z prawej strony - od ul. Kochanowskiego do ul. Reja. Na czas prac obowiązuje zakaz parkowania po lewej stronie.

W dniach 19-23 lipca zaplanowano cięcia sanitarne suchych gałęzi drzew, rosnących przy ul. Abrahama i Mickiewicza oraz w parku Północnym. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godzinach 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami.

 

Trwa przebudowa systemu kanalizacji deszczowej ul. Abrahama, Andersa, Paderewskiego, Mickiewicza. Rozpoczęty został drugi etap prac polegający na:

  • wyłączeniu z ruchu ul. Andersa (na odcinku od ul. Mickiewicza w kierunku ul. Paderewskiego),
  • wyłączeniu z ruchu ul. Mickiewicza (na odcinku od ul. Andersa do ul. Paderewskiego),

Na tych odcinkach trwają prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej, w tym kanałowych zbiorników retencyjnych.

Przywrócony został ruch na odcinku zamkniętym w 1 etapie, tj.:

  • ul. Abrahama pomiędzy ul. Żeromskiego, a ul. Mickiewicza;
  • ul. Paderewskiego od ul. Abrahama do budynków nr 14 i 15.

Przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu dwukierunkowego na ul. Prusa oraz na odcinku ul. Żeromskiego od ul. Abrahama do ul. Prusa. Utrzymana została lokalizacja przystanków autobusowych wprowadzonych we wcześniejszym etapie. 

Od 16 lipca na okres 5-6 tygodni zawieszono prace budowlane dotyczące budowy woonerfu w okolicy ul. Parkowej. Prace zostaną wznowione pod koniec sierpnia. Nieprzejezdna pozostaje ul. Parkowa na odcinku od ul. Kilińskiego do wjazdu na posesję Parkowa 68.

Trwa „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. Ul. Pogodna zamknięta jest na odcinku od ul. Łokietka do ul. Architektów. Na ul. Architektów, gdzie wykonywana zostanie nawierzchnia jezdni i chodniki, zamknięty jest ruch kołowy na odcinku od ul. Polnej do posesji nr 1b i 2b ul. Architektów włącznie. Na pozostałej części ul. Pogodnej i drugiej części ul. Architektów został wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...