Szczepibus przed Hip Hop Festivalem 3Miasto w ERGO ARENIE

Hala ERGO ARENA
Fot. Fotobank.PL/UMS

Koncert i szczepienie jednego wieczora? Tak, to możliwe! Już w najbliższą sobotę, 7 sierpnia, przed ERGO ARENĄ przyjąć będzie można jedno lub dwudawkową szczepionkę przeciw COVID-19. Szczepienia przy okazji Hip Hop Festivalu 3Miasto w ERGO ARENIE to wspólna akcja Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz Szpitali Pomorskich. Szczepibus będzie dostępny od godz. 15.00 do 20.00.

Szczepibus stanie w sąsiedztwie wejścia głównego do hali (A1), dostępne będą szczepionki koncernów Pfizer (dwudawkowa) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowa). Obsługę medyczną zapewnią Szpitale Pomorskie, które od kwietnia prowadzą również punkt szczepień powszechnych w ERGO ARENIE.

– Dziękuję prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia i wypożyczenie gdyńskiego busa do szczepień – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Liczę na to, że wiele młodych osób, które wybiorą się na koncert w ERGO ARENIE, skorzysta z możliwości i przyjmie pierwszą lub drugą dawkę szczepionki w Szczepibusie – dodaje prezydent Sopotu.

Żeby się zaszczepić, nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wszystkie formalności chętni załatwią bezpośrednio w Szczepibusie. Konieczny jest dokument tożsamości ze zdjęciem, a młodzież poniżej 18. roku życia musi mieć przy sobie zaświadczenie o zgodzie na szczepienie podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego.

Zaświadczenie można pobrać ze strony pacjent.gov.pl.

Wspólne działania Szpitali Pomorskich, sopockiego, gdańskiego oraz gdyńskiego magistratu podejmowane są w ramach akcji #zaszczepsięwERGOARENIE. Zachęcamy do budowania zbiorowej odporności w oczekiwaniu na bogatą w wydarzenia jesień w hali na granicy Gdańska i Sopotu.

Szczepibus będzie towarzyszył 6. edycji Hip Hop Festivalu 3Miasto, który rozpocznie się w  sobotę, 7 sierpnia, o godzinie 16.00. Informacje o wykonawcach i program występów jest dostępny na stronie ERGO ARENY.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...