Pola Nadziei. Inauguracja na Pomorzu

mom-s-daffodils fot wirestock mały.jpg

Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa oraz Stowarzyszenie Hospicjum im. św. siostry Faustyny zapraszają mieszkańców Sopotu 10 października w godz. 9.00-18.00 na placu przy kościele św. Jerzego. Stanie tam namiot Caritas, w którym będzie można odebrać cebulki żonkili – symbolu Pól Nadziei. Żonkil ukazuje triumf poświęcenia nad egoizmem oraz miłości nad śmiercią.

Będzie się można również dowiedzieć o działalności hospicjum stacjonarnego oraz domowego, tego jak zostać wolontariuszem, jakie są formy wolontariatu, czy jak wesprzeć hospicjum.

Hospicja działają na terenie Sopotu, mieszkańcy miasta są ich sąsiadami. Dlatego organizatorzy chcą zachęcić ich do zaprzyjaźnienia się z hospicjami, odpowiedzieć na wszelkie pytania oraz ukazać, że znane hasło: „Hospicjum to też życie” jest wciąż aktualne.

Pandemia w dużej mierze przyczyniła się do izolacji człowieka od człowieka, a w Hospicjum największą wartością jest ciepła dłoń, uśmiech i obecność, która mówi: „jesteś ważny, nie jesteś sam”. Dlatego Caritas zachęca:

odbierz cebulkę żonkila → posadź ją w domu lub ogrodzie → prześlij zdjęcie sadzonki (wolontariathosp@caritas.gda.pl) = będzie to Twój znak solidarności z Hospicjum.

Kontakt do koordynatora wolontariatu: wolontariathosp@caritas.gda.pl, tel. 600 048 122.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...