Sopockie szkoły najlepsze pod słońcem! Licea ogólnokształcące i Zespół Szkół Technicznych – sprawdź ofertę w kurorcie

Fot. materiały UMS

Profesjonalna kadra nauczycielska, bardzo ciekawa oferta edukacyjna, świetnie wyposażone zaplecze dydaktyczne i sportowe, współpraca z uczelniami wyższymi – to i jeszcze więcej oferują sopockie placówki uczniom ósmych klas szkół podstawowych, poszukującym najlepszej dla siebie szkoły. Warto, by miejsce, które wybiorą, łączyło wysoki poziom edukacji z dobrą atmosferą. By szkoła uczyła, dając możliwość dostania się na wymarzone studia czy zdobycia pracy w wybranym zawodzie. By rozwijała różnorodne pasje i zainteresowania uczniów, którzy tworzą zgraną społeczność.

– Wielu ósmoklasistów zastanawia się jeszcze jaką szkołę wybrać. Zapraszam do Sopotu, do sopockich szkół ponadpodstawowych – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Mamy trzy licea i jedną szkołę techniczną. Poziom jest bardzo wysoki – 90% absolwentów sopockich szkół ponadpodstawowych dostaje się na studia. Możemy się także pochwalić się najwyższym wskaźnikiem zdawalności matury w Trójmieście i województwie pomorskim. Ale nauka to nie wszystko – sopockie szkoły to doskonała atmosfera, możliwość rozwoju swoich pasji i dodatkowe zajęcia finansowane przez miasto. Zapraszam do Sopotu! – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Sopockie szkoły ponadpodstawowe to propozycja dla każdego młodego człowieka, który szuka lekcji z nauczycielami z pasją, bogatej oferty, ciekawych wydarzeń i zajęć dodatkowych. A także interesujących znajomych spotykających się w przyjaznym, niebanalnym miejscu.

Sopot może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem zdawalności matury w Trójmieście i województwie pomorskim. Nauka w tutejszych szkołach to poczucie bezpieczeństwa i pewność zdania nawet najtrudniejszego egzaminu. Miasto oferuje dodatkowe godziny na zajęcia obowiązkowe (m.in. matematykę, przedmioty humanistyczne i języki obce), by uczniowie jeszcze lepiej mogli przygotować się do matury.

Wybór odpowiedniej szkoły to inwestycja na w przyszłość, lepszy start w życie. Brzmi banalnie? Nic z tych rzeczy! To naprawdę ważna sprawa. Dlatego zapraszamy do zapoznania się ofertą sopockich szkół ponadpodstawowych!

Na stronie Szkoły ponadpodstawowe w Sopocie znajduje się kompletna oferta sopockich szkół wraz ze szczegółami dotyczącymi rekrutacji.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...