Będzie mocno wiało!

Spienione fale przy molo
Fot. Fotobank.pl/UMS

Synoptycy ostrzegają przed burzami na Pomorzu i sztormem w strefie brzegowej. Możliwe są utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

Według prognoz, w piątek, 27 maja, a także w nocy z piątku na sobotę i w sobotę, na Pomorzu będzie przelotnie padać, możliwe również burze. Wiatr południowo zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, a nad morzem osiągający prędkość nawet 95 km/h. Sytuacja pogodowa powinna się unormować w niedzielę.

Apelujemy, by osoby, które nie muszą wychodzić z domów, w nich pozostały. Tych, którzy muszą opuścić mieszkania, prosimy o zachowanie ostrożności. Unikajmy parków, skwerów porośniętych drzewami. Podczas silnych wiatrów obowiązuje zakaz wstępu na sopockie cmentarze. Informujące o tym tabliczki znajdują się na bramach wejściowych do nekropolii. Warto również zabezpieczyć rzeczy, które znajdują się na balkonach, by w przypadku porwania przez wiatr nie wyrządziły komuś krzywdy. Parkując samochody zwracajmy uwagę na drzewa i wszystko inne, co może uszkodzić auto. 

Wszelkie niebezpieczne sytuacje jak połamane drzewa czy elementy infrastruktury najlepiej zgłaszać na numer alarmowy 112. Tam dyspozytor przekaże zgłoszenie odpowiednim służbom.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...