Aktualności

Na wakacje Kraków nieodkryty

Wawel, Sukiennice, wieża mariacka, Rynek Główny – brzmi znajomo? Świetnie, bo to jedne z najpopularniejszych punktów, które z pewnością widziałeś zwiedzając już Kraków. Stolica Małopolski ma jednak do zaoferowania zdecydowanie więcej wartych zobaczenia zabytków i miejsc, niekoniecznie z pierwszych stron przewodników, o czym przypomina w ramach kampanii „Kraków nieodkryty”. Przekonaj się o tym podczas nadchodzących wakacji!

Hulajnogi: uwaga na nieuczciwych operatorów

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku, ale niestety również żniw dla nieuczciwych przedsiębiorców, którzy szybko i łatwo chcą się dorobić. W ostatnich dniach trafiają do Urzędu Miasta skargi na działalność jednego z operatorów hulajnóg. Firma wprowadza użytkowników w błąd przy wykupowaniu długoterminowych subskrypcji, które są przedstawiane w sposób sugerujący opłatę jednorazową/jednodniową.

Sopot apeluje: pomagaj mądrze! Nie dawaj pieniędzy osobie żebrzącej

„Pomagaj mądrze!” to akcja informacyjna, w której apelujemy, by nie wspierać finansowo osób żebrzących. Polsko-angielskie ulotki oraz plakaty z informacją, jak mądrze i skutecznie pomagać pojawią się w lokalach gastronomicznych, kościołach, a także na klatkach schodowych. Ulotki będą również wręczać streetworkerzy, którzy patrolują miejsca uczęszczane przez turystów oraz te, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Elektroniczny wniosek na wyprawkę szkolną oraz inne świadczenia dla rodzin

Od 1 lipca będzie można składać elektroniczne wnioski na kolejny okres świadczeniowy 2020/2021 na wyprawkę szkolną, zasiłek rodzinny wraz z dodatkami oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Hipodrom. Śniadania na trawie

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Hipodrom ponownie zaczyna tętnić życiem. Odbyły się już pierwsze zawody, kolejne zaplanowane są na lipiec i sierpień. Odbywają się jeszcze bez udziału publiczności, ale mieszkańcy Sopotu i goście będą mogli skorzystać z terenów zielonych Hipodromu i wybrać się tam na… śniadania na trawie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...