Aktualności

Festiwal Kryminału w Teatrze na Plaży

Sopocki Teatr na Plaży zaprasza w dniach 5-8 marca 2020 na trzecią edycję festiwalu Zielone Oko, czyli teatralno-filmowo-radiowego festiwalu kryminału. W programie spektakle teatralne z muzyką na żywo, projekcje filmowe i spotkania z gośćmi. Wszystko spod znaku kryminału i czarnej komedii, inspirowane klasycznymi słuchowiskami radiowymi z lat. 50 i 60. Wystąpią m.in. Anna Cieślak i Rafał Zawierucha.

Wyjątkowe prezenty za wsparcie Sopotkowa

Sopockie schronisko dla zwierząt w oryginalny sposób odwdzięcza się osobom, które przekazują datki na jego działalność.

Bezpłatne porady dla ofiar przestępstw

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywa się w całej Polsce  od 21 do 28 lutego. To coroczna akcja, której celem jest udzielanie bezpłatnych porad prawnych i pomocy tym wszystkim, którzy są ofiarami przestępstw. Prokuratura Rejonowa w Sopocie zaprasza osoby zainteresowane do swojej siedziby przy ul. Artura Grottgera 3-5, w dniach 21-28 lutego, w godz. 8.30-15.30, pokój nr 2.08 (II piętro).

Warsztaty dla rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci

W szkole podstawowej nr 8 w Sopocie odbyło się pilotażowe spotkanie z rodzicami na temat bezpieczeństwa ucznów w sieci. Pierwsza część spotkania prowadzona przez psychologów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie dotyczyła patostreamingu – nowego zagrożenia dla dzieci i młodzieży. Drugą prowadzili specjaliści z firmy informatycznej Atena na temat różnych niebezpiecznych zjawisk, jakie pojawiają się w Internecie. Warsztaty dla rodziców przygotował Wydział Oświaty UM Sopot oraz sopocki MOPS.

Chcesz być ekoodpowiedzialny? Przyjdź na spotkania!

Zapraszamy mieszkańców na spotkania edukacyjne w ramach projektu Sopot naturalnie, na których opowiemy, jak żyć bardziej eko. Porozmawiać o tym będzie można w dwa marcowe poniedziałki, o godz. 17.00: 2 marca w Bibliotece „Koc i książka”, Sopot, ul. Kazimierza Wielkiego 14 oraz 16 marca w Dworku Sierakowskich, Sopot, ul. Czyżewskiego 12.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...