Aktualności

Spotkania z mieszkańcami w sprawie budżetu miasta 2020

Miasto zakończyło prace nad wstępną propozycją projektu budżetu Sopotu na 2020 rok. Dokument został przekazany radnym i będzie dostępny na stronie sopockiego BIP-u od poniedziałku 18 listopada. Przed podjęciem tej uchwały na grudniowej sesji Rady Miasta, prezydent chciałby spotkać się z mieszkańcami Sopotu by przedstawić założenia budżetowe na 2020 rok i wysłuchać opinii na ten temat.

Nie dla polowań w sopockich lasach

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wystosował dziś pismo do Nadleśnictwa Gdańsk, w którym sprzeciwił się polowaniom na terenach administrowanych przez Gminę Miasta Sopotu. Pismo z wnioskiem o wyłączenie tych terenów z obwodu łowieckiego nr 69 otrzymał marszałek województwa pomorskiego. Z kolei w liście do wojewody pomorskiego prezydent Sopotu zaapelował o wyznaczenie miejsca odstawiania dzików po ich odłowieniu.

Sopot dołącza do obchodów 30. rocznicy Konwencji o prawach dziecka

W 1989 r. światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie i przyjęli Konwencję o prawach dziecka. Sopot, podobnie jak wiele innych miast w Polsce i na całym świecie, dołącza do inicjatywy UNICEF Polska i organizuje obchody 30. rocznicy uchwalenia tego dokumentu. 20 listopada budynek Urzędu Miasta oraz siedziba MOPS w Sopocie będą podświetlone na niebiesko.

O studiach i stażach za oceanem. Spotkanie z konsul Ambasady Stanów Zjednoczonych

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Camp Counselors USA – Poland, partner Departamentu Stanu oraz Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców zapraszają na spotkanie z Verą Partem, przedstawicielką Ambasady USA w Warszawie. Spotkanie, które odbędzie się 19 listopada w siedzibie SCIWC w Sopocie, będzie dotyczyć m.in. możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych.

Zmarła Honorowa Obywatelka Sopotu, prapraprawnuczka Jana Jerzego Haffnera

Otrzymaliśmy informację o śmierci Honorowej Obywatelki Sopotu, pani Marity Heinsch, prapraprawnuczki Jana Jerzego Haffnera, założyciela Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...