Aktualności

Po sesji Rady Miasta Sopotu

XV zwykła sesja Rady Miasta Sopotu ze względu na epidemię SARS-CoV-2 odbyła się 21 maja na płycie głównej ERGO ARENY. Radni obradowali z zachowaniem wymaganego dystansu.

Camus czyta „Dżumę"

„Dżuma" Alberta Camusa to powieść, która obecnie przeżywa swój czytelniczy renesans. W dobie pandemii sięgnęli po nią czytelnicy w całej Europie, także w Polsce. Specjalnie dla nas, David Pathe-Camus, wnuk autora książki, przeczyta fragmenty dzieła słynnego dziadka.

„Green Book” w kinie samochodowym w Sopocie

Na parkingu przy Operze Leśnej powstały dwie strefy kina – samochodowe i plenerowe. W każdej z nich ustawiono niezależne, wielkoformatowe ekrany. W strefie plenerowej filmy oglądać będzie można z leżaków, w samochodowej z własnych aut. Start w piątek, 22 maja.

Sopot pyta wojewodę o bezpieczeństwo pracowników i dzieci w placówkach

Po wczorajszej informacji na temat testów pracowników przedszkoli i żłobków w Łodzi, wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim wystosowała dziś do wojewody pomorskiego pismo dotyczące bezpieczeństwa dzieci i ich rodzin oraz nauczycieli i pracowników żłobków oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Sopocie.

Kultura i gastronomia na terenach zielonych Sopotu

Najpiękniejsze tereny zielone w Sopocie oddajemy do dyspozycji instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców. To kolejna forma wsparcia, którą oferujemy sopockim artystom, gastronomikom i organizatorom lokalnych wydarzeń. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...