Aktualności

Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli

Trwają dziewiąte już spotkania muzyczne w kościele pw. św. Andrzeja Boboli (ul. Powstańców Warszawy 15). Najbliższy koncert odbędzie się 19 sierpnia o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Rajdowy weekend w Sopocie

Po raz 22. rozegrane zostaną Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski Grand Prix Sopot – Gdynia. Trasa na której zmierzą się najlepsi polscy kierowcy, będzie poprowadzona ulicami Malczewskiego i Sopocką, łączącymi Sopot z gdyńskimi Karwinami. Wyścigi odbędą się w dniach 16-18 sierpnia.

Teatr faktu w Sopocie

Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction odbędzie się w Sopocie już po raz ósmy. Jak co roku, pod koniec sierpnia (24-31 sierpnia), nad morze zjadą twórcy teatralni z całej Polski, zamieniając kurort na kilka dni w stolicę teatru dokumentalnego.

Wyższe kryterium dochodowe w Funduszu Alimentacyjnym

Od nowego okresu świadczeniowego 2019/2020 będzie obowiązywało wyższe kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania alimentów z Funduszu Alimentacyjnego. Świadczenie to będzie przysługiwało, jeżeli dochód w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekroczy kwoty 800 zł. Wnioski można składać on-line lub w formie papierowej.

Nie dokarmiajmy dzikich zwierząt

Dziko żyjące gatunki zwierząt bez problemu potrafią przetrwać w środowisku miejskim cały rok. Prosimy więc mieszkańców Sopotu, aby zwrócili uwagę na to, że takie dokarmianie nie jest wskazane. Dokarmiać można jedynie ptaki. Jednak powinno to być wyłącznie wspomaganie zwierzyny w trudnym okresie zimowym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...