Sopocko-zakopiańskie wymiany młodzieży

Dzieci podczas wycieczki w górach
Fot. archiwum SP nr 9

Tydzień na Podhalu wypełniony wycieczkami do pięknych miejsc, spotkaniami z ciekawymi ludźmi i oczywiście dobrą zabawą – oto bilans majowego wyjazdu 32 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie do Zakopanego. We wrześniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Zakopanego odwiedzili Sopot.

W maju tego roku 30 uczniów sopockiej SP nr 9 spędziło tydzień w Zakopanem. Były m.in. wycieczki piesze do Morskiego Oka i Doliny Kościeliskiej, zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego oraz wjazd na Gubałówkę. W bogatym programie znalazło się także spotkanie z ratownikami TOPR, prezentacja o życiu niedźwiedzi w Tatrzańskim Parku Narodowym czy koncert zespołu regionalnego.

Rewizyta młodych zakopiańczyków była we wrześniu. Uczniowie obejrzeli sopockie molo, plażę, Operę Leśną, Hipodrom i ERGO ARENĘ. Byli także w Gdańsku i na Półwyspie Helskim.

Międzyszkolna wymiana odbyła się w ramach projektu współpracy „Od Bałtyku do Tatr i nazad”. Dzieci z Zakopanego i Sopotu spotkały się po raz drugi. To była doskonała okazja do pokazania uczniom różnorodności przyrodniczej i kulturowej obu regionów Polski.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...