Kolejne naruszenia prawa i własności miasta na terenie sopockich kortów

Dwie rakiety tenisowe skrzyżowane na zamkniętej bramie na sopockie korty
Fot. Fotobank/PL/UMS

W nocy z 11 na 12 czerwca odnotowana została próba wejścia do Hali Korneluków. Uruchomił się alarm i patrol ochrony, który przyjechał na miejsce stwierdził, że drzwi do hali są otwarte. Tereny sopockich kortów są od niedzieli nielegalnie zajmowane i okupowane przez działaczy Sopockiego Klubu Tenisowego z siedziba w Siedlcach w upadłości.

Wynajęci przez nich pseudoochroniarze blokują dostęp do terenu całych kortów, łącznie z drogą publiczną (ul. Tenisowa), uniemożliwiając mieszkańcom i gościom korzystanie z kortów.

Zablokowany jest także dostęp do tzw. Hali Korneluków, która stanowi wyłączną własność Gminy Miasta Sopotu i nie stanowi elementu sporu prawnego i faktycznego między Sopockim Klubem Tenisowym w upadłości a Gmina Miasta Sopotu. Zawsze pozostanie własnością Gminy Miasta Sopotu! 

Hala im. Braci Korneluków, to przede wszystkim miejsce pracy wielu osób, w tym sopocian, od poniedziałku pracownicy nie mają zapewnionych warunków pracy, są zdezorientowani, zastraszeni, a pracodawca – Sopot Tenis Klub – bezsilny, bez zabezpieczonego mienia, pieniędzy, dokumentacji, systemów komputerowych stanowiącego własność pracowników i pracodawcy. 

Na miejsce nocnego zdarzenia została wezwana policja, która zaplombowała drzwi do hali.

Miasto zażądało od policji działań w celu zaprzestania łamania prawa przez działaczy SKT z siedzibą w Siedlcach w upadłości, w tym bezprawnego blokowania drogi publicznej oraz budynków miasta.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...