Szczepmy się! Mobilny punkt przy kościele św. Jerzego do końca sierpnia

Kontener do szczepień stoi przy kościele św. Jerzego
Fot. Fotobank.PL/UMS

Mobilny punkt szczepień, który stoi przy kościele św. Jerzego, zostanie z nami do końca sierpnia. Ze szczepień każdy chętny może skorzystać 7 dni w tygodniu, w godz. 9.00-17.00. Przypominamy, że sopocianie mają szansę na wygranie miliona zł w konkursie dla gminy, w której zaszczepi się najwięcej mieszkańców.

Sopocianie i turyści, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko COVID-19, bez konieczności wcześniejszej rejestracji mogą skorzystać z tej możliwości w specjalnym kontenerze. Dostępne są szczepionki dwudawkowe, jak i jednodawkowe.

– W mobilnym punkcie można przyjąć pierwszą dawkę szczepionki lub drugą, bez względu na to, gdzie przyjęło się pierwszą – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Gorąco zachęcam więc turystów odwiedzających Sopot, ale także mieszkańców, bowiem możemy wywalczyć milion złotych dla naszego miasta. Tyle jest do wygrania w rządowym konkursie dla gminy, w której zaszczepi się najwięcej mieszkańców. Mamy bardzo dużą szansę na wygraną, ale musimy się jeszcze zmobilizować, by zdobyć te pieniądze i przeznaczyć je potem na rzecz mieszkańców, na zakup nowoczesnej karetki czy na zajęcia dla najmłodszych – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Mobilny punk szczepień działa w dni powszednie i weekendy w godz. 9.00-17.00

Bez rejestracji można się też cały czas szczepić w punkcie szczepień powszechnych w hali ERGO ARENA.

Przypominamy, że już każda osoba powyżej 12. roku życia może się zaszczepić, więc zachęcamy szczególnie nastolatków, młodych ludzi, by skorzystali ze szczepień.

Obecnie dzieci szczepione są tylko w ERGO ARENIE i w punkcie Sanatorium MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami. Można także, po sąsiedzku, zaszczepić dziecko w Gdyni, w Szpitalu św. Wincentego a Paulo, codziennie od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-12.00 (wejście do punktu szczepień od pl. Kaszubskiego). Także bez wcześniejszej rejestracji i umawiania się. Przed zaszczepieniem dzieci są konsultowane przez lekarza

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...