Kulturalny Sopot

Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn

Wielokulturowe święto muzyki, czyli XVIII Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn Sopot 2017, rozpocznie się 2 września koncertem inauguracyjnym w kościele pw. św. Jerzego. Wyjątkowe przestrzenie na terenie Sopotu wypełni muzyka od baroku do współczesności, tworząc wirtuozerski pokaz najlepszych przykładów polskiego i światowego dorobku muzyki klasycznej i rozrywkowej.

3. Festiwal Fotografii „W Ramach Sopotu”

Sopot zaprasza na trzecią edycję Festiwalu Fotografii „W Ramach Sopotu”. Od 8 do 10 września miłośnicy sztuki fotograficznej będą mieli okazję zobaczyć między innymi efekty pracy festiwalowych rezydentów – czołowych polskich artystów fotografów.

Historia Opery Leśnej – wystawa i spacer z przewodnikiem

Opera Leśna w Sopocie to jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, którego historia sięga 1909 r. Teraz jej bogate i ciekawe dzieje pokaże otwierana 9 września 2017 r. wystawa plenerowa na terenie obiektu.

Szwedzka orkiestra dęta w Sopocie

Orkiestra dęta ze szwedzkiego, partnerskiego miasta Karlshamn będzie gościć w Sopocie 1 i 2 września. W planach szwedzkich muzyków są dwa koncerty w muszli na molo (wstęp jest wolny), a także przemarsz ulicą Bohaterów Monte Cassino.

Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli

Kolejny koncert VI Wieczorów Muzycznych u św. Andrzeja Boboli Sopot 2017 odbędzie się w poniedziałek, 28 sierpnia, o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...