Kulturalny Sopot

Inauguracja „Baltic Horizons” – międzynarodowego konkursu rzeźbiarskiego

Artystyczne tradycje Sopotu, jako miejsca rozwoju sztuki oraz ponad 30-letnie doświadczenie ERGO Hestii w realizacji i wspieraniu sztuki na różnych polach, stały się podstawą zawiązania szerokiej, międzynarodowej współpracy w regionie Morza Bałtyckiego. Poprzez konkurs „Baltic Horizons” Miasto Sopot oraz ERGO Hestia, wspólnie z partnerskimi instytucjami kultury Polski, Litwy, Łotwy i Finlandii, zwracają uwagę na zmiany klimatyczne regionu, wspierają rozwój świadomości klimatycznej i zachęcają do zmiany myślenia o wspólnej przestrzeni. Projekt rzeźby wyłoniony w konkursie będzie zrealizowany i stanie w przestrzeni miasta. Inauguracja konkursu „Baltic Horizons” i towarzysząca jej debata odbyła się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w czwartek, 29 września.

W niedzielę odsłonięcie muralu pamięci Józefa Czerniawskiego

Zapraszamy na odsłonięcie muralu, który powstał na ścianie budynku przy ul. Boh. Monte Cassino 60, róg ul. Grunwaldzkiej. Uroczystość zaplanowano na niedzielę, 2 października, na godzinę 17.00. Po odsłonięciu, w klubie SFINKS, odbędzie się premierowy pokaz filmu pt. „Józek”, poświęconego osobie Józefa Czerniawskiego.

Kids Film Fest – Festiwal Młodego Widza

To już druga edycja nowego festiwalu filmowego w Sopocie adresowanego do najmłodszych widzów. Czekają premiery filmowe, a także lekcje, wykłady i warsztaty animacji poklatkowej. Kids Film Fest odbędzie się w dniach 6-8 października 2022 r.

Święto muzyki jazzowej – Sopot Jazz Festival 2022

Trzy dni oryginalnej, improwizowanej muzyki z udziałem intrygujących artystów z różnych części świata, za wybór których odpowiada znakomity pianista, kompozytor i jeden z najbardziej kreatywnych muzyków jazzowych, Marcin Wasilewski. Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART zapraszają na Sopot Jazz Festival – wielkie święto muzyki jazzowej, które odbędzie się w dniach 7-9 października 2022 r.

75. lat Biblioteki Sopockiej. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Biblioteka Sopocka świętuje 75. urodziny. Z tej okazji przygotowanych zostało wiele ciekawych wydarzeń i spotkań autorskich. Dzisiaj (28 września), o godzinie 18.00, gościem Sopoteki będzie pisarz i reporter Mariusz Szczygieł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...