Kulturalny Sopot

Po co czytać klasyków? Dyskusja literacka w Sopotece

Profesor Stefan Chwin, pisarz i literaturoznawca, Magdalena Grzebałkowska, reporterka i biografka, oraz Magdalena Kicińska, poetka, reporterka i redaktorka naczelna magazynu „Pismo" będą gośćmi Sopoteki i uczestnikami dyskusji literackiej „Po co czytać klasyków?”, wieńczącej cykl spotkań autorskich zorganizowanych z okazji obchodów 120-lecia Sopotu. Dyskusja odbędzie się we wtorek, 7 grudnia, o godzinie 18.00.

Sopot w Wolnym Mieście Gdańsku. Wykład historyczny

Na wykład poświęcony Sopotowi w latach międzywojennych, gdy kurort był częścią Wolnego Miasta Gdańska, zaprasza Muzeum Sopotu. Spotkanie we wtorek, 14 grudnia, poprowadzi dr Jan Daniluk. Początek o godz. 17.00.

„Nowe życie”. Spotkanie z prof. Tadeuszem Sławkiem

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na piąte spotkanie z cyklu „Nowe życie”. Tym razem bohaterem będzie profesor Tadeusz Sławek z którym rozmawiać będzie Juliusz Kurkiewicz. Spotkanie w czwartek, 2 grudnia o godzinie 18.00.

O życiu i twórczości Lema w Sopotece

Sopoteka zaprasza na spotkania autorskie i rozmowy w ramach projektu „Fantastyczna bibLEMteka”. W środę 1 grudnia gościem Sopoteki będzie prof. Agnieszka Gajewska, literaturoznawczyni i autorka książek o Lemie. W piątek, 3 grudnia z miłośnikami twórczości Lema porozmawia dr. Piotr Paziński, filozof, pisarz i tłumacz.

Jak tworzyć podcasty? Warsztaty z Agnieszką Obszańską

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na teoretyczno-praktyczne warsztaty tworzenia podcastów. Spotkania, które odbędą się 26 i 27 listopada, poprowadzi Agnieszka Obszańska, teatrolożka i dziennikarka radiowa.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...