Kulturalny Sopot

Interpretacje mechaniki kwantowej i Kino na Goyki

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na wykład z cyklu Matematyczny Wszechświat. Spotkanie 13 lutego o godzinie 18.00 poprowadzi Marcin Łobejko, doktor fizyki i popularyzator nauki. Wstęp wolny. Od 9 lutego, w cyklu Kino na Goyki, w sopockim Art Inkubatorze można będzie oglądać najciekawsze filmy dokumentalne.

Prof. Ania Królikiewicz kuratorką wystawy „Elegia”. Do zobaczenia na Goyki 3

W piątek, 27 stycznia, o godzinie 19.00 Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na wernisaż prac Anastasii Kolibaby, studentki w pracowni prof. Anny Królikiewicz w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, rezydentki Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku. Będzie to pierwsza wystawa z cyklu wystaw prezentujących prace studentów gdańskiej ASP z różnych pracowni. Projekt znajdzie swoje miejsce na werandzie sopockiego Art Inkubatora.

Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki – wystawa w PGS

W połowie stycznia br. poznaliśmy laureatów trzydziestej edycji „Paszportów Polityki”, najważniejszej polskiej nagrody kulturalnej. Konkurs artystyczny, którego inicjatorem jest tygodnik „Polityka”, organizowany jest nieprzerwanie od 1993 roku. Miasto Sopot jest partnerem konkursu w kategorii „Sztuki Wizualne”, nieprzypadkowo więc jubileuszowa wystawa podsumowująca 30 edycji „Paszportów Polityki” odbędzie się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wernisaż w PGS w sobotę, 28 stycznia , o godzinie 16.00.

Goyki 3 Art Inkubator podsumował miniony rok

Wystawy, cykl warsztatów i wykładów mistrzowskich, pokazy filmów w ramach kina studyjnego, debaty, koncerty, oprowadzania z przewodnikiem, rezydencje artystyczne – złożyły się na pracowity 2022 rok sopockiego Art Inkubatora. Na Goyki powstało również Muzeum Miejsca, a także pracownie krawiecka i sitodruku. We wszystkich ubiegłorocznych wydarzeniach wzięło udział ponad 7 tys. osób, a 1,5 tys. osób zwiedziło willę podczas oprowadzań z przewodnikiem.

Państwowa Galeria Sztuki podsumowała miniony rok

26 wystaw, również poza własną galerią, kilkanaście publikacji poświęconych sztuce, spotkania autorskie, wykłady, oprowadzania po wystawach, a także zajęcia edukacyjne dla różnych grup wiekowych, w których wzięło udział ponad 4 tys. osób. Taki był rok 2022 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...