Kulturalny Sopot

Sopoccy artyści nominowani do Fryderyków

Płyta „AtomoGenus” którą Krzysztof Maria Komendarek-Tymendorf, sopocki altowiolista, nagrał wspólnie z Władysławem „Gudonis” Komendarkiem, legendą polskiej muzyki elektronicznej, została nominowana w kategorii Album Roku – Elektronika. Trzy nominacje otrzymali Łukasz L.U.C. Rostkowski i Rebel Babel Film Orchestra za muzykę do filmu „Chłopi". Jubileuszowa 30. gala Fryderyków, połączona z ceremonią rozdania nagród, odbędzie się 22 marca 2024 r. w PreZero Arenie w Gliwicach.

Rozwijaj swoje zainteresowania z Biblioteką Sopocką

W każdym miesiącu we wszystkich filiach Biblioteki Sopockiej odbywają się cyklicznie warsztaty, które pozwalają rozwijać zainteresowania w różnych dziedzinach. Są m.in. kluby książki, prelekcje podróżnicze i warsztaty pisarskie, na zajęciach z szydełkowania kończąc. Zapraszamy!

Stwórz z nami Sopocką Majówkę

Przygotowania do Sopockiej Majówki trwają w najlepsze! Już od 1 do 3 maja w całym mieście odbywać się będą różne wydarzenia, a 4 maja spotkamy się na dniu otwartym malowniczej Opery Leśnej. Zapraszamy do zaprezentowania się tego dnia mieszkańcom i turystom odwiedzającym Sopot.

Kino studyjne na Goyki powraca

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na wiosenny cykl filmowy. Od lutego do maja w czwartkowe wieczory będzie można zobaczyć osiem wybranych dokumentów, rekomendowanych przez Against Gravity, dystrybutora filmów dokumentalnych i kina niezależnego.

Ciało – Temperamenty. Wystawa fotografii

W piątek, 23 lutego o godzinie 18.00 w siedzibie sopockiego Art Inkubatora przy ul. Goyki 3 odbędzie się wernisaż wystawy studentów i studentek drugiego roku kierunku fotografia na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wystawa będzie dostępna do 14 marca br.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...