Kulturalny Sopot

„Dobra zmiana" w kulturze? Dyskusja wokół raportu

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na dyskusję z udziałem dr hab. Iwony Kurz, autorki raportu „Powrót centrali, państwowcy wyklęci i kasa”. Spotkanie na którym autorka odpowie na pytania skąd się wzięła „dobra zmiana” w kulturze i do czego doprowadziła, odbędzie się w czwartek, 27 lutego, o godzinie 18.00 w tymczasowej siedzibie Goyki 3 Art Inkubatora, przy ul. Sobieskiego 26/4. Wstęp wolny.

Holendrzy odwiedzą Art Inkubator

Kolejni goście Art Inkubatora przyjadą z Holandii. Artyści wizualni Julia Sokolnicka i Wael el Allouche pokażą w Sopocie swoje prace i spotkają się z publicznością.

Art Inkubator poleca się w lutym

Art Inkubator zaprasza na swoje cykliczne wydarzenia. W lutym będzie kolejna możliwość posłuchania reportaży radiowych, czytań performatywnych i wykładów. Zainteresowani będą mogli również wziąć udział w warsztatach redaktorskich prowadzonych m.in. przez przez znanych dziennikarzy radiowych.

Życie Ginczanki w Teatrze na Plaży

Teatr na Plaży przygotowuje przedstawienie „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”, realizowane wspólnie z krakowskim Teatrem Łaźnia Nowa. Spektakl opowie historię życia Zuzanny Ginczanki, urodzonej w Kijowie polskiej poetki pochodzenia żydowskiego. Sopocka premiera odbędzie się w dniach 8-9 lutego 2020 r.

Wystawa poświęcona wolnomularzom w Muzeum Sopotu

„Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie” to tytuł nowej wystawy, którą przygotowuje Muzeum Sopotu. Wernisaż odbędzie się 7 lutego, o godz. 18.00, ekspozycja prezentowana będzie do 17 kwietnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...