Kulturalny Sopot

Spotkania autorskie w Sopotece

Biblioteka Sopocka zaprasza na spotkanie z tłumaczem Wojciechem Charchalisem zatytułowane „Śladami Don Kichota", a także na kolejne spotkanie autorskie, z cyklu „Czarne fakty", którego bohaterką będzie Karolina Kuszyk. Oba spotkania odbędą się w Sopotece, 17 i 19 maja.

Kandydat do Nobla z wykładem na Goyki

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na wykład poświęcony niezwykłemu człowiekowi renesansu, akademikowi o skłonności do hazardu, Girolamo Cardano. Wykład wygłosi profesor Artur Ekert z University of Oxford. Zapraszamy do Art Inkubatora na Goyki 25 maja o godzinie 18.00.

Poczytaj mi, czyli Tydzień Czytania Dzieciom

Na przełomie maja i czerwca w Minitece i Parku na Goyki odbędzie się wyjątkowa akcja zorganizowana dla uczczenia XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Muzyk, aktorka, strażacy i policjantka poczytają dzieciom fragmenty ulubionych książek i opowiedzą o swojej pracy. Zapraszamy do Miniteki i Parku na Goyki. od 30 maja do 3 czerwca.

Maj na Goyki

Wystawa, koncerty, spacery, spotkania autorskie – to tylko niektóre z wydarzeń dla których warto w maju odwiedzić sopocki Art Inkubator.

Festiwal „Wieloświaty” od 20 maja w Sopotece

Spotkania z autorami, sesje RPG z mistrzami gry z Pomorza, strefa planszówek, konsole z grami, stoiska z książkami i podręcznikami RPG. W dniach 20-22 maja Biblioteka Sopocka zaprasza na pierwszą edycję festiwalu historii fantastycznych „Wieloświaty”. Gośćmi wydarzenia będą Radek Rak, Anna Kańtoch, Paulina Hendel, Łukasz Orbitowski, Robert M. Wegner oraz Michał Gołkowski. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...