Turniej blind tenisa w Sopocie. Nie widzimy problemu!

Fot. materiały prasowe Fundacji Widzimy Inaczej

Na kortach Sopot Tenis Klubu, w dniach 8-11 września, rozegrany zostanie turniej Blind Tenisa, czyli tenisa dla osób niewidomych i niedowidzących. Na sopockich kortach zobaczymy zawodników blind tenisa z 7 krajów, również z Polski.

Jak uprawiać sport kiedy widzimy dużo mniej, lub prawie wcale? Czy można grać w tenisa nie widząc ani piłeczki, ani siatki, ani nawet rywala. Choć to wydaje się wręcz nieprawdopodobne - jest jednak możliwe. Blind tennis, czyli gra w tenisa ziemnego dla osób niewidomych i niedowidzących - to sport, który śmiało można nazwać ekstremalnym. Jeśli w to nie wierzycie, to zamknijcie oczy i sami spróbujcie choćby raz trafić w nadlatującą piłeczkę... W Polsce blind tennis dopiero raczkuje, ale i tak nie brakuje osób które chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Jak bardzo blind tenis różni się od tradycyjnego tenisa? Gra się tymi samymi rakietami, odbija się piłkę, która jest nieco większa i przede wszystkim wydaje dźwięk. Zmniejszone są także wymiary kortu. 

Turniej PLAY ON Friendly Blind Tennis Tournament II odbędzie się w dniach 8-11 września 2022 r. na kortach Sopot Tenis Klubu (ul. Floriana Ceynowy 5, Sopot), w którym zagrają zawodnicy z Polski, Niemiec, Litwy, Irlandii, Anglii, Hiszpanii, Włoch oraz Meksyku. Zawodnicy startować będą w trzech kategoriach – B1 (dla osób zupełnie niewidomych), B2 i B3 (dla graczy słabowidzących), w grupach kobiet i mężczyzn. Turniej będzie również okazją do spotkania się pasjonatów blind tenisa, trenerów, zawodników, organizatorów treningów oraz kibiców z różnych krajów, którzy będą mogli wymienić się doświadczeniami i zaplanować wspólne działania. Wstęp wolny. Ponadto rozgrywki będą także transmitowane online. Link do transmisji zostanie udostępniony najpóźniej w dniu rozpoczęcia zawodów na stronie Fundacji oraz na profilu Facebookowym Widzimy Inaczej. Finałowe mecze komentował będzie Tomasz Tomaszewski.

Wydarzenie Experience & Future. Blind Tennis Conference” i turniej PLAY ON Friendly Blind Tennis Tournament II, organizowane są przez Fundację Widzimy Inaczej oraz Gdańską Fundację Rozwoju Gospodarczego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...