Aktywny Sopot

Bezpłatne zajęcia ruchowe dla sopocianek i sopocian

Po wakacjach MOSiR Sopot wznawia bezpłatne zajęcia sportowe, w tym także ćwiczenia usprawniające na sopockiej pływalni dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. W ofercie zajęć są marsze z kijami nordic walking po sopockich lasach, treningi siatkówki, a od 25 października 2023 r. także zajęcia tenisa stołowego. Zajęcia są przeznaczone dla mieszkańców i mieszkanek Sopotu.

Trefl Sopot – Polski Cukier Start Lublin w Hali 100-lecia

Czas na pierwszy domowy mecz w sezonie 2023/2024! Już w piątek, 29 września, o godz. 20.10 w Hali 100-lecia koszykarze Trefla Sopot zmierzą się z Polski Cukier Startem Lublin. Bilety na spotkanie są dostępne na www.sercesopotu.pl. Kasa przy wejściu głównym do obiektu przy ulicy Jakuba Goyki 7 będzie czynna od godziny 18.00. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport Extra.

Dzieci z Sopotu na pomorskich regatach w Pucku

W piątek 22 września w Pucku odbył się żeglarski piknik edukacyjny i II Pomorskie Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Wszystko odbyło się w ramach podsumowania projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy”. W projekcie udział bierze ponad 7 tysięcy młodych żeglarzy ze 120 szkół naszego regionu. Sopot reprezentowało dziesięcioro dzieci na łodzi żaglowej Mariner.

Wygraj z otyłością. Biegowa akcja z udziałem olimpijczyków

Dzieci, młodzież, dorośli i całe rodziny mogą wziąć udział w akcji biegowej, promującej zdrowy styl życia. „Wygraj z otyłością” to ogólnopolska akcja, której sopocka odsłona odbędzie 7 października 2023 r. na błoniach. Udział jest bezpłatny. Do udziału zapraszają znani olimpijczycy: lekkoatleta Marcin Lewandowski i panczenistka Luiza Złotkowska.

Jeździeckie pożegnanie lata

Sezon halowy na Hipodromie zbliża się wielkimi krokami, tymczasem organizatorzy przygotowali atrakcję specjalną na pożegnanie lata. W dniach 22-24 września, w godz. 8.00-18.00, rozegrane zostaną ostatnie w tym roku zawody otwarte, będą to Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...