Aktywny Sopot

Czas na Rowerowy Maj 2021!

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w Sopocie wystartowała kampania Rowerowy Maj 2021. Akcja skierowana do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli promuje aktywne dojazdy dzieci (a pośrednio także rodziców) do placówek edukacyjnych. Liczą się dojazdy nie tylko rowerem, ale także hulajnogą, deskorolką itp. Podobnie jak dwa lata temu, w zabawie bierze udział ponad 2 tysiące sopockich uczniów. To doskonały sposób na rozruszanie i aktywność fizyczną po mało aktywnym czasie lockdownu.

Parada i regaty katamaranów rozpoczną sezon żeglarski

Regaty Katamaranów Trzy Mola, które zostaną rozegrane w weekend 8 i 9 maja, otworzą sezon regatowy tych jednostek w Polsce. Na wodę wracają też łódki klasy Optimist.

Ekstraliga Rugby. Pojedynek gigantów w Sopocie

Spotkanie Ogniwa Sopot z drużyną Master Pharm Rugby Łódź, które miało się odbyć przed świętami, zostało przeniesione na 8 maja. Z powodu pandemii mecz rugby odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję będzie można zobaczyć w telewizji TVP Sport.

Bieg Sopocka Wiosna na 5

W tym roku bieg Sopocka Wiosna na 5 nie będzie wydarzeniem masowym. Wszyscy, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w imprezie będą mieli trzy dni na pokonanie trasy o długości 5 kilometrów. Zrobią to we własnym zakresie.

Rozbudowa sopockiej mariny

Dodatkowe stanowiska cumownicze, pawilon z sanitariatami, szatnią i miejscem do przechowywania sprzętu, nowy slip do wodowania jednostek - o te elementy wzbogaci się oferta żeglarska Sopotu, adresowana przede wszystkim do młodych adeptów żeglarstwa i turystów wodnych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...