Amazonki SKJ najlepsze w mistrzostwach Pomorza

Na zdjęciu od lewej: Zuzanna Niziołek, Paulina Pellowska, Yelyzaveta Baranova, juniorki SKJ. Fot. Aleksandra Ziętak Photography

W weekend 16-18 lutego na sopockim Hipodromie rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Pomorza w Skokach Przez Przeszkody. Zawody zdominowały amazonki Sopockiego Klubu Jeździeckiego, które zdobyły najwięcej medali.

W kategorii Seniorów bezkonkurencyjna okazała się Weronika Wilska-Czarnecka z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na klaczy Quilita Z, sięgając po zaszczytne zwycięstwo i złoty medal Halowych Mistrzostw Pomorza. Drugie miejsce i srebny medal przypadły Zofi Synoradzkiej na koniu Nevisto 3 z Klubu Jeździeckiego Arpav. Brąz wywalczyła zawodniczka Zuzanna Golicka na koniu For Flix z Klubu Jeździeckiego Barłomino. Gratulacje należą się także Beniaminowi Tomaszewskiemu na koniu Balourano, Paulinie Pellowskiej na My Blue Pleasure D'ive Z oraz Ewie Dyżewskiej na Edesso, również reprezentującym Sopocki Klub Jeździecki.

W kategorii Juniorów Sopocki Klub Jeździecki nie miał sobie równych. Zawodniczki zaprezentowały się imponująco, zajmując aż trzy miejsca na podium. Paulina Pellowska startująca na koniu Ultimatium stanęła na najwyższym stopniu podium, natomiast Zuzanna Niziołek na Eltani oraz Yelyzaveta Baranova na koniu Nick Nack Z zajęły kolejno miejsca drugie i trzecie, dostarczając widzom niezapomnianych emocji. Gratulacje za profesjonalne przygotowanie aż dwóch młodych talentów należą się również Karolinie Rogali, trenerce sopocianek.

W kategorii Juniorów Młodszych na dużych koniach Zofia Pakur, utytułowana zawodniczka Sopockiego Klubu Jeździeckiego, na klaczy Kufonia zdobyła brązowy medal i również stanęła na podium.

Sopocki Klub Jeździecki miał swoją silną obsadę także w kategorii Juniorów Młodszych na kucach. Dominika Glinka na Leminusie wywalczyła srebny medal, a Pola Cichla startująca na klaczy Doana zdobyła medal brązowy.

Sopocki Klub Jeździecki jest obecnie największym klubem jeździeckim w Polsce. To także stowarzyszenie kultury fizycznej zrzeszające ponad 100 zawodników. Nabory do klubu są nadal otwarte, a zainteresowani złożeniem deklaracji członkowskiej mogą ją pobrać na stronie internetowej klubu: skjsopot.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.