Finał akcji Rowerowy Maj w Sopocie

Wręczenie nagród przedszkolakom w Przedszkolu nr 4 za osiągniecie najlepszych wyników w mieście w Kampanii Rowerowy Maj
Wręczenie nagród przedszkolakom w Przedszkolu nr 4 za osiągniecie najlepszych wyników w mieście w Kampanii Rowerowy Maj. Fot. fotobank.PL/UMS

Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody, akcja Rowerowy Maj w Sopocie po raz kolejny cieszyła się wielkim zainteresowaniem dzieci ze szkół i przedszkoli. Najlepsze okazały się: Szkoła Podstawowa nr 8 i Przedszkole nr 4.

W Rowerowym Maju wzięło udział 1680 dzieci, w tym roku po raz pierwszy także z sopockich przedszkoli. W czasie trwania kampanii dzieci wykonały 14 700 przejazdów, pokonując łącznie około 37 500 km. Dzięki temu, że nie były dowożone samochodami, w Sopocie nie spalono niemal 2000 litrów benzyny!

W przedszkolu nr 4 w Sopocie odbyło się oficjalne wręczenie nagród dla najbardziej aktywnych uczestników akcji. Nagrody wręczał Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

– Rowerowy Maj wyrabia u przedszkolaków i uczniów nawyk korzystania z ekologicznych środków transportu, takich jak rower czy hulajnoga, przy okazji promując zdrowy i aktywny tryb życia – mówi Marcin Skwierawski. – Przekłada się to także na nawyki rodziców, którzy również dojeżdżają do szkół i przedszkoli, dowożąc swoje pociechy. Takie akcje bardzo dobrze sprawdzają się w Sopocie, ponieważ to miasto krótkich dystansów, z dobrze rozwiniętą infrastrukturę dróg rowerowych – dodaje wiceprezydent Skwierawski.  

Najaktywniejsze przedszkolaki otrzymały dzwonki rowerowe, zaś uczniowie podstawówek sportowe bidony.

Wyniki:

Szkoły podstawowe

  1. SP nr 8 – frekwencja 58 proc.,  82 proc. aktywnych uczestników, 72 osoby jeździły codziennie
  2. SP nr 9 – frekwencja 52 proc., 74 proc. aktywnych uczestników, 52 osoby jeździły codziennie
  3. SP nr 1 – frekwencja 50 proc., 73 proc. aktywnych uczestników, 44 osoby jeździły codziennie

Przedszkola

  1. Przedszkole nr 4 – frekwencja 81 proc., 98 proc. aktywnych uczestników, 26 osoby jeździły codziennie
  2. Przedszkole nr 10 – frekwencja 52 proc., 89 proc. aktywnych uczestników, 4 osoby jeździły codziennie
  3. Przedszkole nr 12 – frekwencja 48 proc., 95 proc. aktywnych uczestników, 1 osoba jeździła codziennie
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...