Największa impreza przygodowa tej zimy

Zawodnicy w lesie podczas imprezy terenowej
Fot. materiały prasowe

Biegi z przeszkodami, imprezy na orientację, geocaching, szalone akcje i nutka sportów Ekstremalnych – to wszystko tworzy drużynę BigYellowFoot Adventure Team, która postanowiła 27 stycznia 2018 r. zaprosić do swojego świata każdego poszukiwacza przygód i nowych wyzwań.

Zawodnicy wystartują o wschodzie słońca (godz. 7.43) i rozbiegną się po mieście na wybrane przez siebie stacje i punkty kontrolne. Za pojawienie się w wyznaczonych miejscach, odnajdywanie skrytek geocachingowych i pokonanie odcinków specjalnych otrzymują punkty. Dokładnie o zachodzie słońca (godz. 16.15) zostanie zamknięta meta i podliczone punkty.

Co będzie czekać na zawodników:

▶ punkty kontrolne w ciekawych i znanych miejscach Sopotu,
▶ skrytki geocachingowe,
▶ tor sprawnościowy,
▶ zjazdy na linach,
▶ zadania logiczne,
▶ ćwiczenia i stacje treningowe,
▶ morsowanie,
▶ wyzwania sprawnościowe,
▶ bogaty pakiet startowy,
▶ konkursy w trakcie,
▶ atrakcyjne nagrody dla najlepszych.

Na każdego na mecie będzie czekać wyjątkowy i oryginalny medal, poczęstunek oraz zaproszenie na afterparty.

– Sprawdzimy wytrzymałość zawodników, orientację w terenie, sprawność, szybkie myślenie, pomysłowość oraz wolę walki – tłumaczy Grzegorz Brandt organizator wydarzenia. – Chcielibyśmy, żeby każdy tego dnia przełamał swoje obawy i zrobił coś pierwszy raz w życiu. Dla jednych będzie to zjazd na linie ze znacznej wysokości, dla innych pokonanie toru przeszkód, a niektórych zmusimy do niezłego główkowania przy skrytkach geocachingowych. Będzie to też doskonała okazja do zwiedzenia Sopotu – dodaje Brandt.

Link do wydarzenia na Facebooku

BigYellowFoot Adventure Challenge, Sopot, 27 stycznia 2018 r.

BigYellowFoot Adventure Challenge to połączenie zawodów sportowych, imprezy na orientację oraz gry miejskiej odbywającej się na terenie Sopotu. Zawodnicy startując z Opery Leśnej poruszają się w granicach administracyjnych miasta szukając punktów kontrolny, stacji zadaniowych oraz odcinków specjalnych. Do zachodu słońca zaliczają kolejne etapy pojawiając się w najbardziej charakterystycznych miejscach Sopotu takich jak molo, Grodzisko, Łazienki, Łysa Góra, Stadion Leśny, latarnia, stadion Ogniwa plaża oraz malowniczo usytuowane punkty widokowe.

Na każdej ze stacji zawodnicy będą mieli do wykonania zadania polegające na odnalezieniu skrytek, pokonaniu toru sprawnościowego, wykonaniu ćwiczeń fizycznych lub rozwiązania zagadki logicznej. Dokładnie o zachodzie słońca meta, znajdująca się na plaży, zostanie zamknięta, a sędziowie podliczą punkty zdobyte przez zawodników.

Wydarzenie organizowane jest przez grupę sportową BigYellow Foot Adventure Team przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie oraz Fundacji Hodury.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...