Turniej Tenisowy ATP Challenger w Sopocie

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju podczas konferencji prasowej zapowiadającej Międzynarodowy Turniej Tenisowy Sopot Open w randze Challenger ATP
Fot. materiały UMS

Turniej w randze Challenger ATP odbędzie się na kortach ziemnych Sopot Tenis Klubu od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 r. Turniej główny poprzedzą eliminacje rozgrywane w dniach 28-29 lipca. W puli nagród turnieju znajdą się 64 tys. euro.

Sopot i tenis to zawsze bardzo dobre połączenie i dobre skojarzenia – powiedział Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 29 maja w Warszawie, zapowiadającej Międzynarodowe Mistrzostwa Sopotu w Tenisie Sopot Open. – Sopockie korty były dla mnie i Marcina Matkowskiego trampoliną do kolejnego, wyższego etapu sportowej kariery. Sopot ma także bardzo dobrą lokalizację i silną tradycję tenisową – dodał o idei zorganizowania zawodowego turnieju w Sopocie Fyrstenberg.

Gośćmi turnieju Sopot Open będą m.in. Tommy Robredo, hiszpański tenisista, olimpijczyk, zdobywca m.in. Pucharu Davisa, a także utytułowani polscy gracze: Jerzy Janowicz i Kamil Majchrzak.

Ranga turniejów tenisowych organizowanych w Sopocie rośnie. To powód do zadowolenia, ale i nie przypadek – powiedział na konferencji prasowej Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. ­– W Sopocie gra się w tenisa od ponad 100 lat, nasze korty są wpisane do rejestru zabytków. Rozegrano tu wiele turniejów, wiele gwiazd światowego tenisa tu zaczynało swoje kariery. Mam nadzieję, że tak jak na Hipodromie przez lata doszliśmy do najbardziej prestiżowych, pięciogwiazdkowych zawodów CSIO5*, tak i w tenisie, dzięki determinacji Mariusza Fyrstenberga, będziemy świadkami turniejów najwyższej rangi – dodał prezydent Karnowski.

Wydarzenia towarzyszące turniejowi Sopot Open:

  • Akademia Młodych Talentów

Podczas turnieju, na zaproszenie Radosława Szymanika, kapitana polskiej reprezentacji w Pucharze Davisa oraz Mariusza Fyrstenberga, wyselekcjonowana grupa młodych zawodników będzie miała okazję do wyjątkowego treningu z  profesjonalistami, a także weźmie udział w serii tematycznych warsztatów przygotowujących do kariery zawodowego tenisisty. Konferencja dla klubów tenisowych W pierwszą sobotę turnieju, równolegle do turnieju eliminacyjnego, odbędzie się konferencja dla klubów tenisowych „Marketing w służbie obiektu tenisowego”. Zaproszony ekspert poruszy tematy dotyczące m.in. rosnących wymagań rynku sportowego, nieustannie zmieniającego się otoczenia marketingowego klubów tenisowych oraz konieczności dopasowania się do ery mediów społecznościowych.

  • Club Day

31 lipca, na zaproszenie Mariusza Fyrstenberga, w turniejowej strefie VIP gościć będą obecni członkowie Sopot Tenis Klub. Będzie to okazja do wspólnego spotkania, rozmów i oczywiście oglądania meczów turniejowych.

  • Polish Power – spotkania kibiców z Mariuszem Fyrstenbergiem

3 sierpnia na stanowisku turniejowym Sopot Open odbędzie się cykl specjalnych spotkań Mariusza Fyrstenberga z kibicami tenisa, które będą kontynuowane w godzinach popołudniowych w strefie VIP turnieju. Będzie to okazja do bezpośredniej rozmowy, wspomnienia początków kariery pary Fyrstenberg/Matkowski i wspólnego zdjęcia z polskim zawodnikiem.

  • Kids Day

1 sierpnia będzie dniem dzieci na kortach tenisowych. Organizatorzy zaproszą dzieci na cały dzień pełen atrakcji tenisowych i nie tylko, przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

  • Strefa Tenisa na Placu Przyjaciół Sopotu

Od czwartku 2 sierpnia do finałowej niedzieli 5 sierpnia na Placu Przyjaciół Sopotu będzie funkcjonować strefa minikortów promująca tenis wśród najmłodszych. Bezpłatne zajęcia będą dla dzieci okazją do pierwszych kroków na korcie. Animacje w strefie przy okazji będą zachętą do wizyty na turnieju Sopot Open.

 

Międzynarodowy Turniej Tenisowy Sopot Open w randze Challenger ATP odbędzie się od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 r. (eliminacje 28-29 lipca) na kortach ziemnych STK, przy ul. Ceynowy 5 w Sopocie. Poza dniami, w których rozgrywane będą mecze finałowe (4 i 5 sierpnia), wstęp na korty będzie bezpłatny.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...