Lekkoatletyczne Grand Prix im. Sidły z gwiazdami

Biegaczki na bieżni
Fot. Fotobank.PL/UMS

W ubiegłym roku lało jak z cebra. W tym roku liczymy na wyśmienitą pogodę, bo pozostałe atrakcje są właściwie gwarantowane. Zwłaszcza sportowe emocje, których jak zwykle na „Sidle” nie zabraknie. Zapewnią je utytułowani lekkoatleci, którzy na sopocki Stadion Leśny zjadą z całego świata. Początek mityngu w piątek, 27 lipca, o godz. 17.00.

Udział w imprezie potwierdzili m.in.: Keshorn Walcott (Trynidad i Tobago), złoty oszczepnik z Igrzysk Olimpijskich w Londynie i brązowy z Rio, Jakub Krzewina i Rafał Omelko, czyli połowa złotej, rekordowej sztafety 4x400 m z Halowych Mistrzostw Świata Birmingham 2018, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera, mistrzowie świata i Europy w skoku o tyczce, Ameer Webb (USA) i Brendon Rodney (Kanada), sprinterzy, którzy złamali barierę 10 sek. na 100 m, Małgorzata Hołub-Kowalik, uczestniczka brązowej sztafety 4x400 m z Mistrzostw Świata, Ristanna Tracey (Jamajka), brązowa medalistka Mistrzostw Świata 400 m ppł., Sofia Ennaoui, medalistka Mistrzostw Europy na 1500 m i oczywiście gospodynie, zawodniczki SKLA Sopot: Angelika Cichocka (Mistrzyni Europy na 1500 m), Anna Kiełbasińska (medalistka ME 200 m) i Paulina Borys. Dwie ostatnie zawodniczki SKLA miały swój udział w wielkim sukcesie Polskiej drużyny Lekkoatletycznej na Pucharze Świata w Londynie 14 i 15 lipca. Stanęliśmy na drugim stopniu podium, ulegając tylko ekipie USA.

Lekkoatletyczne Grand Prix im. Janusza Sidły to jedna z flagowych, sportowych imprez letnich w Sopocie. Po raz pierwszy została zorganizowana w 1996 r., tym razem będzie to już XXI edycja. Przez bieżnie i rzutnie stadionu przy Wybickiego przewinęła się plejada gwiazd polskiej i światowej lekkiej atletyki. W rzucie oszczepem rekordy bili Rajmund Kółko i Dariusz Trafas. Tutaj rzucał rekordzista świata Szwed Patrik Boden. Wzwyż skakali Artur Partyka i Patrik Sjoeberg. Wyjątkowo na bieżni zaprezentował się Robert Korzeniowski. Rekord Polski w rzucie dyskiem ustanowił Piotr Małachowski. Na skoczni rywalizowały Monika Pyrek i nasza Ania Rogowska. Tu wreszcie, w 1997 r., będąc u szczytu kariery, na 800 metrów biegł wytrawny specjalista w tym dystansie Kenijczyk Wilson Kipketer.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...