Sopocka plaża wśród 50 najpiękniejszych na świecie!

Ludzie na plaży w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopocka plaża znalazła się w prestiżowym rankingu 50 najpiękniejszych plaż miejskich świata. Nasze piaszczyste wybrzeże konkuruje z plażami Australii, USA czy Brazylii. Ranking przygotowała agencja Flightnetwork, prowadząca jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek turystycznych w Kanadzie, a opublikował „Puls Biznesu”.

Ranking „Top 50 City Beaches” został przygotowany z pomocą 1200 ekspertów branży turystycznej – dziennikarzy, blogerów i pracowników agencji turystycznych, którzy wybrali i sklasyfikowali w sumie 400 najlepszych plaż miejskich na świecie. Wiele z opisanych plaż należy do dużych miast, w których stanowią centrum miejskiej rozrywki, miejsce wypoczynku i aktywności mieszkańców i turystów, gdzie przecinają się szlaki kulinarne i gdzie można podziwiać przepiękne widoki. Zdaniem autorów, ranking może być praktycznym przewodnikiem dla wszystkich, którzy poszukują słońca, piasku i miejskich rozrywek.

– Sopocka plaża słynie z atmosfery. Szeroki wybór nadmorskich restauracji, sklepów i barów sprawia, że jest to najpopularniejszy kierunek turystyczny na polskiej riwierze – mówi Marianne Zitting, dziennikarka fińskiego tabloidu „Iltalehti”.

Ranking najpiękniejszych plaż miejskich świata otwiera kultowa plaża australijskich surferów, Bondi Beach. Na drugim miejscu znalazła się słynna Miami Beach na Florydzie, a na trzecim brazylijska Copacabana. Plaża w Sopocie zajęła w rankingu 48. pozycję.

Zobacz: Ranking „Top 50 City Beaches”

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...