Samochodowi Mistrzowie Polski z Sopotu

Samochody rajdowe jadą ulicą
Fot. materiały prasowe Automobilklub Orski

Piotr Zaleski w duecie z Jackiem Gruszczyńskim, za kierownicą Porsche 911 SC SR, po pasjonujących zmaganiach w cyklu Motul Historyczne Samochodowe Mistrzostwa Polski, wygrał cały cykl zdobywając tytuł Mistrza Polski 2018 FIA 3. Kierowcy reprezentujący Automobilklub Orski mogą się pochwalić także sukcesami w driftingu i Górskich samochodowych Mistrzostwach Polski.

Na sukces duetu Zaleski/Gruszczyński, w cyklu Motul Historyczne Samochodowe Mistrzostwa Polski, złożyło się perfekcyjne przygotowanie samochodu, a także profesjonalizm i charyzma załogi.

– Nie sztuką jest wygrać jeden oes, jeśli potem przegra się cały rajd. Zawsze jechaliśmy równo, przez co też udało się nam wygrać jeden rajd w klasyfikacji generalnej, ale w innych przypadkach zawsze byliśmy w czołówce. Taka mądra, konsekwentna jazda dała nam tytuł mistrzowski – powiedział o swojej drodze do sukcesu Piotr Zaleski.

Sporymi sukcesami mogą się pochwalić także inni sopoccy kierowcy. Sebastian Matuszewski reprezentował barwy Automobilklubu Orski w najszybciej rozwijającej się dziedzinie sportów motorowych, driftingu. Po zaciętych bojach, które stoczył  w wielu miejscach Europy, dzięki doskonale przygotowanemu Nissanowi 200SX S14 powtórzył swój historyczny sukces sprzed 2 lat zdobywając tytuł Mistrza Europy ligi driftingowej King of Europe serii Pro 2.

Łukasz Kabaciński, startujący na Mitsubishi Lancer Evo, wywalczył tytuł wicemistrza Polski w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Grupie N.

Leszek Orzechowski za kierownicą Seata Ibiza Cupra TDI, reprezentując Automobilklub Orski, zdobył tytuł II wicemistrza Polski w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w  klasie N-2000.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...