Sopocka Gala Sportu. Wyróżnienia przyznane, Przemysław Miarczyński zakończył karierę

Przemysław Miarczyński
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopoccy sportowcy odebrali nagrody i wyróżnienia za sukcesy odniesione w minionym roku. Na Sopockiej Gali Sportu, która odbyła się 3 stycznia w hotelu Sofitel Grand, triumfowali lekkoatletka Anna Kiełbasińska i żeglarz Paweł Tarnowski. Wyróżniono także Drużynę Roku, trenerów, najlepsze imprezy i Mecenasa Sportu. W czasie uroczystości oficjalnie karierę sportową zakończył Przemysław Miarczyński, windsurfer, brązowy medalista olimpijski z Londynu.

Kandydatów do tytułów zgłaszały stowarzyszenia sportowe i media. Do nagród i wyróżnień nominowała Kapituła Gali. Tytuł Sportsmenki Roku otrzymała lekkoatletka Anna Kiełbasińska z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Sportowcem Roku został Paweł Tarnowski, windsurfer z Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot.

Na gali wyróżniono również obiecujących młodych sportowców. Młodzieżową Sportsmenką Roku została Paulina Ligarska, wieloboistka z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Tytuł Młodzieżowego Sportowca Roku przypadł Sebastianowi Matuszewskiemu, reprezentującemu Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski.

Trenerem Roku został Karol Czyż z Miejskiego Klubu Sportowego Ogniwo. Sopoccy rugbiści odebrali tytuł Drużyny Roku.

Miano Sportowej Imprezy Roku 2018 otrzymały Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody LOTTO CSIO5* SOPOT 2018, organizowane przez Hipodrom Sopot Sp. z o.o. Tytułem Rekreacyjna Impreza Roku podzielili się sopocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski. Nagrodzono Wyścigi Pływackie Dookoła Molo pod patronatem Prezydenta Sopotu Timex Cup 2018 i Rajd Kobiet 2018 po Włosku.

Sportowcom i trenerom gratulowali i wręczali nagrody prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz wiceprezydenci Joanna Cichocka-Gula i Marcin Skwierawski, a także Jan Kozłowski, Janusz Lewandowski i sopoccy radni. Były również podziękowania i wyróżnienie dla firmy, która w minionym roku najaktywniej wspierała sopocki sport. Tytuł Mecenasa Sportu w tym roku przypadł firmie Porsche Centrum Sopot Lellek Group.

W czasie wczorajszej Sopockiej Gali Sportu swoją sportową karierę oficjalnie zakończył Przemysław Miarczyński z Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot. Popularny „Pont” to jeden z najbardziej utytułowanych polskich żeglarzy, czterokrotny reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich, brązowy medalista olimpijski z Londynu, multimedalista mistrzostw świata i Europy. Miarczyński jest obecnie trenerem zawodników olimpijskiej klasy RS:X w SKŻ ERGO Hestia Sopot.
W przerwach tegorocznej Sopockiej Gali Sportu zaśpiewała Ania Karwan, znana szerszej publiczności jako finalistka programu „The Voice of Poland” z 2016 r.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...