Sport na Zdrowie – bezpłatne zajęcia dla dzieci z chorobami cywilizacyjnymi i niepełnosprawnych

Dzieci z dorosłymi w basenie podczas zajęć rehabilitacyjnych
Fot. materiały prasowe Sport na Zdrowie

Początek roku w ośrodku Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej prowadzonej przez Fundację Sport na Zdrowie w Sopocie zapowiada się bardzo dynamicznie. Na liście możliwości projekty, które cieszą się wielkim uznaniem przez małych podopiecznych i ich rodziców.

Rehabilitacja Metodą Halliwicka

22 lutego zakończy się rekrutacja do bezpłatnego projektu Rehabilitacja Metodą Halliwicka. Do udziału w bezpłatnych zajęciach zostały zaproszone dzieci i młodzież posiadająca zameldowanie w Sopocie. Kryterium przyjęcia było posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Metoda Halliwicka świetnie sprawdza się w grupie wiekowej od 0 do 18 lat i pozwala rozwinąć potencjał ruchowy uczestników, dzięki pracy pod kierunkiem wykwalifikowanych terapeutów w basenie solankowym, który znajduje się na terenie ośrodka. Pierwsze zajęcia już w marcu.

Uprawiajmy sport i uwalniajmy zdrowie

To hasło przewodnie dla młodych fanów wodnych dyscyplin. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a uczestnicy najpierw korzystają z basenu solankowego, pleneru i sali gimnastycznej, by od czerwca rozpocząć treningi na wodzie. Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież – od 6 do 16 lat, ze zdiagnozowaną astmą, atopowym zapaleniem skóry, otyłością i wadami postawy. Zajęcia rozpoczną się w kwietniu na terenie Sopockiego Klubu Ergo Hestia. Szczegóły na stronie Ośrodka. Warunkiem uczestnictwa jest zameldowanie w Sopocie. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Sporty wodne dla osób z niepełnosprawnością – sekcja sportowa

Wielkie ahoj wydarzy się w życiu chętnych do udziału w sekcji sportowej w ramach projektu sporty wodne dla osób z niepełnosprawnością. Aby rozpocząć morską przygodę, należy mieć od 6 do 16 lat, orzeczenie o niepełnosprawności i zameldowanie w Sopocie. Młodzi uczestnicy będą trenować na łódkach klasy Optymist i Open BIC, deskach z żaglem, ale też jednocześnie pływać na SUPach i brać udział w treningach ogólnorozwojowych. Zajęcia na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do października. Nabór potrwa do 22 marca.

Wszystkie projekty dofinansowane są ze środków Gminy Miasta Sopotu łączna kwota ponad 32 tys. zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...