Sopoccy lekkoatleci w doskonałej formie

Młodzi lekkoatleci i ich trenerzy pozują na stadionie z rękami uniesionymi do góry w geście triumfu
Fot. materiały prasowe SKLA

W rozegranych 9 i 10 lutego w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych wystartowało 16 zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Rewelacją mistrzostw był Jakub Szymański, który w biegu na 60 m przez płotki ustanowił rekord Polski. To także najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej na świecie!

Sopocianie drużynowo uplasowali się na czwartej pozycji, pośród około 300 klubów sportowych z całej Polski, startujących w tych mistrzostwach. Team SKLA przywiózł z Torunia do Sopotu 4 medale.

Jakub Szymański dwa razy pobił rekord Polski (U18) w biegu na 60 m przez płotki (w eliminacjach 7,74 s i w finale 7,73 s). Podopieczny trenera Bernarda Wernera poprawił tym samym swój czas na tym dystansie (7,75 s) ustanowiony przed miesiącem również w Toruniu. Czas uzyskany przez Szymańskiego to obecnie rekord Polski i najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej na świecie! Drugi złoty medal przywiozła z Torunia Ala Stój (bieg na 800 m). Srebro wywalczyła Natalia Pleczyńska (1000 m), a brąz Zuzanna Rożeńska (60 m ppł).

Po juniorach w Halowych Mistrzostwach Polski wystartowali także seniorzy.
Paulina Ligarska zdobyła srebro w pięcioboju, Anna Kiełbasińska brązowy medal w biegu na 400 m, a także awans do światowej czołówki i kwalifikację na Halowe Mistrzostwa Europy w Glasgow. Minimum do Glasgow ma już także Artur Noga, jednak falstart w eliminacjach nie pozwolił mu walczyć o medale mistrzostw Polski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...