Rowerowy Maj w Sopocie

Dużo rowerów zaparkowanych przed szkołą
Fot. Fotobank.PL/UMS

Po długim weekendzie majowym, w Sopocie rozpoczęła się 4. edycja kampanii Rowerowy Maj. W akcji wezmą udział sopoccy uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele, którzy dojeżdżając do swoich szkół i przedszkoli rowerami. Będą oni rywalizować o miano najbardziej rowerowej placówki w Sopocie.

Zasady kampanii są proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce zwiększa szanse na zwycięstwo swojej placówki oświatowej. Jak co roku, dla najlepszych szkół, przedszkoli, klas i rowerzystów przewidziano nagrody.

W ubiegłym roku uczestnicy sopockiego Rowerowego Maja wykonali ponad 37 tys. przejazdów, „wykręcając” w ten sposób jeden z najlepszych wyników w Polsce. Sopocianie z frekwencją 53% (przy średniej krajowej 46%) zajęli piąte miejsce na trzydzieści miast. To dało także drugi wynik na Pomorzu.

Tegoroczny Rowerowy Maj w Sopocie będzie prawdopodobnie rekordowy pod względem liczby uczestników. W kampanii może wziąć udział nawet 2600 dzieci i młodzieży z 12 placówek oświatowych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...