Mistrzowie Europy i świata w konkursie Tyczka na molo

Zawodniczka skacze na konkursie Tyczka na molo
Fot. Fotobank.PL/UMS

Mistrzostwo świata i mistrzostwo Europy pod gołym niebem i halowe mistrzostwo Europy seniorów oraz tytuł wicemistrzowski w gronie młodzieżowców – imponująco prezentuje się dossier lekkoatletów, którzy  wezmą udział w rywalizacji w konkursie Tyczka na Molo. Zawody odbędą się w sobotę, 8 czerwca, na skwerze Kuracyjnym przy molo.

Gwiazdą wśród tyczkarzy będzie obecny halowy mistrz Europy z Glasgow, Paweł Wojciechowski. Choć to dopiero początek sezonu letniego, lekkoatleta Zawiszy Bydgoszcz zmierzy się z ustanowionym przez siebie w ubiegłym roku rekordem mityngu na poziomie 5.81 metra.

Szyki postara się pokrzyżować mu Robert Sobera, mistrz Starego Kontynentu sprzed trzech lat. Zdecydowanych faworytów wskazać byłoby łatwo, gdyby nie istotna okoliczność: rywalizacja odbędzie się w formule par, gdzie do klasyfikacji łącznej zaliczona zostanie suma skoków tyczkarki i tyczkarza.

Najlepszą „życiówką” – 4,71 metra – wśród pań legitymuje się Michaela Meijer. Szwedka stworzy miksta z Soberą i stoczy pojedynek między innymi z „urzędującą” halową mistrzynią kraju Agnieszką Kaszubą (KL Gdynia). Fani królowej sportu z Trójmiasta będą też ściskać kciuki za Emilię Kusy z SKLA Sopot. Początek zawodów na skwerze Kuracyjnym w sobotę, 8 czerwca o godz. 16.30. 

Na sopockim molo warto się jednak pojawić wcześniej. O godz. 13.30 skakanie, na nieco mniejszych wysokościach, rozpoczną młodziczki.

Rywalizacja lekkoatletów będzie towarzyszyła oprawa muzyczna. – Zapewni ją DJ Mnow, który w swoich setach selekcjonuje utwory przedstawicieli alternatywnej elektroniki – mówi Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot, współorganizatora mityngu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...