Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2020

Żeglarz na katamaranie, wisi na jednym z pływaków. W tle widać sopocką plażę, latarnię morską i molo.
Fot. Rafał Czepułkowski FotoSurf

Regaty katamaranów zaliczane do Pucharu Polski rozegrane zostaną w Sopocie w dniach 21-23 sierpnia. Na starcie zobaczymy nawet 50 dwukadłubowych jednostek i zawodników ze światowej czołówki, w tym sopocian.

W regatach katamaranów rywalizować będą żeglarze na jednostkach klas A, Open, Topcat, F18. W klasie A oraz Topcat będzie można kibicować zawodnikom ze światowej czołówki, z aktualnym medalistą Mistrzostw Świata A-class Tymkiem Bendykiem na czele. W klasie Open zobaczymy między innymi załogę Kuba Surowiec / Kasia Góralska na latającym katamaranie klasy olimpijskiej Nacra 17. Młodzież z kadry narodowej juniorów wystartuje na przygotowawczych katamaranach Nacra 15.

Regaty rozpoczną się w piątek, 21 sierpnia, o godzinie 12.00. W sobotę o godzinie 11.30 odbędzie się bardzo atrakcyjna dla kibiców parada katamaranów. Będzie ją można oglądać z sopockiego molo. O godzinie 12.00 rozpoczną się 3 wyścigi. W Natomiast w niedzielę wyścigi zaczną się o godzinie 11.30. Trasa regat będzie ustawiona tak, że będzie widoczna  z molo i z sopockich plaż. Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO, w którym zawodnicy będą klarować swój sprzęt i wodować łódki.

Regaty odbędą się z zachowaniem aktualnych zaleceń i ograniczeń związanych z pandemią

Zapraszamy do bezpiecznego kibicowania i śledzenia wyników i relacji na stronie UKS Navigo.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...