Wirtualny Bieg Niepodległej w Sopocie

Projekt medalu przedstawiający mewę z rybą w łapach na tle biało-czerwonej flagi.
Projekt medalu na tegoroczny sopocki Bieg Niepodległej. Fot. materiały MOSiR w Sopocie

Bieg z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbywa się w Sopocie z niewielkimi przerwami od lat 90. W tym roku plany organizatorów i uczestników pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Z powodu narzuconych ograniczeń wydarzenie przeniesione zostało do sieci.

W tym roku, 11 listopada, będziemy świętować 102 lata polskiej niepodległości. Niestety tradycyjny sopocki Bieg Niepodległej po plaży i alejkach, z metą na placu Kuracyjnym, nie może się odbyć. Na przeszkodzie stanęły ograniczenia pandemiczne. Dlatego organizatorzy, czyli sopocki MOSiR oraz The North Event zdecydowali o organizacji rywalizacji sportowej w wersji wirtualnej.

Udział mogą wziąć wszyscy chętni. Podczas rejestracji możliwy będzie wybór dystansu oraz deklaracja formy aktywności, którą każdy uczestnik wykona indywidualnie. Może to być bieg, nordic walking, rower, orbitrek - praktycznie każda forma ruchu jest dopuszczalna. Określone są również ramy czasowe na daną aktywność, którą powinniśmy wykonać pomiędzy 11 a 15 listopada. Każdy, kto chciałby wziąć udział w rywalizacji i porównać swoje wyniki z osiągnięciami innych uczestników, powinien przesłać potwierdzenie pokonania swojej trasy lub wykonania deklarowanej aktywności fizycznej.

W tym roku wszyscy uczestnicy otrzymają piękne medale oraz zestawy kosmetyków i pamiątkowe smycze do kluczy. Medal za uczestnictwo w biegu robi wrażenie. Będzie to odlewany duży, kolorowy projekt 3D, który jest połączeniem herbu Sopotu z biało-czerwoną flagą.

Do rywalizacji można dołączyć, wypełniając formularz na stronie Elektroniczne zapisy. Uczestnicy po dokonaniu rejestracji mogą pobrać swój indywidualny numer startowy, klikając na pomarańczowy kwadrat przed swoim nazwiskiem.

Wyniki zostaną opublikowane po 16 listopada. Będzie także możliwość pobrania dyplomu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...