Kamil Manowiecki wicemistrzem Europy!

Windsurfer stoi na desce, przy kolorowym żaglu.
Fot. materiały prasowe SKŻ.

W portugalskiej Vilamourze, w dniach 24-28 listopada, odbyły się Mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie RS:X. Srebrny medal w rywalizacji juniorów wywalczył Kamil Manowiecki, windsurfer z Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

Drugie miejsce Kamila Manowieckiego na mistrzostwach w Portugalii to bardzo dobry wynik, świadczący o dużym potencjale tego zawodnika. Sopocianin w ubiegłym roku osiągnął szóstą pozycję startując w mistrzostwach świata.

– Początek regat był dla mnie ciężki, bo brakowało wiatru. Rozwiało się dopiero trzeciego dnia i wtedy zacząłem gonić czołówkę. Dzisiaj był ostatni, decydujący wyścig, po którym mogłem wypaść z podium bądź wskoczyć na drugie miejsce. Wszystko poszło po mojej myśli i zdobyłem srebrny medal na Mistrzostwach Europy – powiedział Kamil Manowiecki po zakończeniu regat.

Mistrzostwa Europy w Villamourze, w kategorii juniorów, wygrał Daniel Basik Tashtash z Izraela. Wśród seniorek triumfowała aktualna wicemistrzyni świata Charline Picon (Francja). Trzecia była Zofia Klepacka (Legia Warszawa). Na miejscu 12. zakończyła zawody Maja Dziarnowska, a na 16. Karolina Lipińska, obie reprezentujące Sopocki Klub Żeglarski. Wyścigi seniorów zwyciężył Izraelczyk Yoav Cohen. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...