Sopocianka druga w Mistrzostwach Województwa w tenisie

Cztery uśmiechnięte dziewczyny z pucharami i dyplomami.
Inka Wawrzkiewicz (druga z prawej). Obok (pierwsza z prawej) Lidia Emilia Amerski. Fot. materiały STK

Na kortach Klubu Tenisowego Gdańskiej Akademii Tenisowej w Gdańsku odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Juniorek 2021. Inka Wawrzkiewicz, 13-letnia zawodniczka Sopot Tenis Klubu, zajęła II miejsce w grze pojedynczej.

Inka wygrała w półfinale z turniejową jedynką Martyną Szpakowską (GAT Gdańsk) 7:6(5) 6:3. W meczu o mistrzostwo przegrała z dwa lata starszą Hanią Koprowską (GAT Gdańsk) 7:6(5) 6:3. W grze podwójnej Inka Wawrzkiewicz w parze z Lidią Emilią Amerski (CT Don Balon) zajęły II miejsce, ulegając w finale parze Hanna Koprowska – Martyna Szpakowska.

W marcu Sopot Tenis Klub będzie organizatorem i gospodarzem kolejnych turniejów. 13 marca rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek Sopot Cup, a 20 marca wystartują Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodziczek i Skrzatów.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...