Wykręćmy Sopotowi Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Troje rowerzystów jedzie ścieżką
Fot. Fotobank.PL/UMS

Kampania Rowerem do Pracy dopiero we wrześniu, tymczasem wszystkich, którzy chcą jeszcze przed wakacjami porywalizować na dwóch kółkach, zachęcamy do dołączenia akcji Aktywne Miasta, która toczy się o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Z Trójmiasta udział w zabawie bierze tylko Sopot, ale to nie problem, bo kręcić dla wybranego miasta można w dowolnym miejscu na świecie – również w Gdańsku, Gdyni czy Wejherowie, do czego gorąco zachęcamy.

Ogólnopolska rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach.

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei smart city. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Wartością dodaną dla włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej.

Udział w zabawie jest dla uczestników bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Więcej informacji: Aktywne Miasta

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...