Mobilny punkt szczepień na Brodwinie

Kontener do szczepień ustawiony na placu
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zaszczepienie się w Sopocie będzie jeszcze łatwiejsze – od 29 czerwca 2021 r. kontener do szczepień przeciw COVID-19 stanie przy Przychodni Brodwino przy ul. Kolberga 7. Zaszczepić się będą mogli wszyscy chętni sopocianie i turyści, bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Punkt będzie czynny w godzinach 9.00 do 17.00, od wtorku 29 czerwca do piątku 2 lipca. Dostępne będą szczepionki dwudawkowe, jak i jednodawkowe. Następnie kontener ustawiony zostanie w centrum miasta, przy kościele św. Jerzego.

– Gorąco zachęcam wszystkich, by się szczepili – i mieszkańców, i przebywających w Sopocie gości – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Przede wszystkim powinniśmy to zrobić w trosce o zdrowie swoje i bliskich, by wrócić do normalności. Przypominam, że już każda osoba powyżej 12. roku życia może się zaszczepić, więc zachęcam szczególnie nastolatków, by przyjęli szczepionki i pomogli budować tak wszystkim nam potrzebną odporność populacyjną.

W mobilnym punkcie można przyjąć pierwszą dawkę szczepionki lub drugą, bez względu na to, gdzie przyjęło się pierwszą.

Bez rejestracji można się też cały czas szczepić w punkcie szczepień powszechnych w hali ERGO ARENA.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...