Anna Kiełbasińska na Memoriale Sidły

Uśmiechnięta lekkoatletka w biało-czerwonym stroju, stojąca na bieżni.
Fot. Facebook SKLA

Wiele sportowych emocji czeka na tych, którzy 30 sierpnia o godz. 17.00 odwiedzą Stadion Leśny. Okazją będzie Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Na memoriale zobaczymy czołówkę Sopockiego klubu lekkoatletycznego, w tym naszą srebrną medalistkę olimpijską z Tokyo Annę Kiełbasińską, a także zaproszone gwiazdy lekkiej atletyki z zagranicy. Wstęp jest wolny.

Ponad 65 lat temu Janusz Sidło, jako pierwszy Europejczyk, rzucił oszczepem ponad 80 metrów. Mimo upływu lat, właśnie ta odległość wciąż stanowi w lekkiej atletyce magiczną barierę, którą niełatwo przekroczyć. Podczas Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły rywalizacja w memoriałowej konkurencji będzie jak zwykle jedną z najbardziej ekscytujących dla kibiców. Ale będą także inne konkurencje lekkoatletyczne.

Tegoroczny Memoriał Sidły będzie rozgrywany w randze zawodów klasy Mistrzowskiej Międzynarodowe. Będzie to także okazja do przedstawiania publiczności świeżo upieczonych medalistów Igrzysk Olimpijskich, w tym naszej Królowej Sprintu Anny Kiełbasińskiej, która podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokyo wspaniale pobiegła w eliminacjach w sztafecie 4x400. W biegu finałowym kropkę nad „i” postawiły sztafetowe koleżanki Ani – Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub- Kowalik, Iga Baumgard-Witan i Justyna Święty-Ersetic, czasem 3:20,53 bijąc rekord Polski i zdobywając srebrny medal, przegrywając tylko z niebywale mocną sztafetą amerykańską. Już po igrzyskach, podczas mityngu w Szwajcarii w La Chaux De Fonds, Anna Kiełbasińska wywindowała swój rekord życiowy na 400 m do fenomenalnych 50,38 sek., co dało jej w polskich tabelach historycznych drugie miejsce po legendarnej Irenie Szewińskiej, a przed mistrzynią Europy Justyną Święty-Ersetic.

Podczas Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, na pięknie położonym Stadionie Leśnym w Sopocie zobaczymy m.in. zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, jak również krajową czołówkę oraz zaproszone gwiazdy lekkiej atletyki z zagranicy. W tegorocznych zawodach rozegranych zostanie 12 konkurencji. Szansę dostanie również uzdolniona młodzież z województwa pomorskiego.

Integralną częścią memoriału są też bez wątpienia elitarne biegi Bursztynowa Mila, która tym razem zostanie rozegrana na dystansie 600 m kobiet i 1000 lub 2000 m mężczyzn, jak zwykle w doborowej obsadzie. Bursztynowa Mila będzie również okazją do zaprezentowania przez SKLA wychowanków klubowych – dziewcząt i chłopców, którzy pobiegną na 800 m.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...