Po medale konno i na deskorolce

Młode sopockie sportsmenki zajęły wysokie pozycje w zawodach rangi Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody i na deskorolce.

Zuzanna Niziołek, pietnastoletnia zawodniczka Sopockiego Klubu Jeździeckiego i członkini kadry Województwa Pomorskiego, została brązową medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bogusławicach (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Skokach przez Przeszkody). Zuzanna skakała na klaczy Diamanta Baloubet, na której także w lipcu br. wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Północnej Juniorów w Skokach przez Przeszkody. W ubiegłym roku na klaczy Marika została Halową Mistrzynią Pomorza JM, zdobyła również brązowy medal w Pucharze Polski. W tym roku, również na Marice, wygrała dwa konkursy na międzynarodowej Cavaliadzie w Poznaniu.

Srebrny medal mistrzostw Polski w jeździe na deskorolce, sporcie który jest już oficjalnie dyscypliną olimpijską, wywalczyła natomiast Marcela Dętkoś, czternastolatka, uczennica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie. Marcela zdobyła srebro w kategorii bowl podczas finału Mistrzostw Polski w Skarżysku Kamiennej. Skateboarding, czyli jazda na deskorolce to dyscyplina sportowa włączona w tym roku po raz pierwszy do programu Igrzysk Olimpijskich.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.