Młodzież poznaje zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego

Tor gokartowy, na pierwszym planie kilka młodych osób
Fot. materiały Automobilklub Orski

Ruszyła kolejna, jesienna edycja Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego stworzonej i prowadzonej przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski. Projekt wspierany ze środków budżetu Gminy Miasta Sopotu przeznaczony dla młodzieży sopockich szkół licealnych w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Sopocie.

Podczas zajęć Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wykwalifikowani instruktorzy nauki jazdy przekazują młodzieży wiedzę na temat zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Projekt powstał w oparciu o zapomniane już w edukacji szkolnej zajęcia znane jako wychowanie komunikacyjne.

– Chcieliśmy na bazie tego przedmiotu stworzyć lekcje w takiej formie, by ta wiedza była jak najbardziej przystępna dla młodzieży – mówi Anna Orska-Majewiczprezes Stowarzyszenia Automobilklub Orski

Entuzjazm i aktywność podczas zajęć pokazują, że właśnie taka forma zajęć dobrze trafia do młodzieży i daje najlepsze efekty edukacyjne. Najwięcej emocji budzi część praktyczna, kiedy młodzi ludzie wsiadają do gokartów.

– Dla wielu jest to pierwszy kontakt z kierownicą, to ważny moment – mówi Jarosław Młynarski, instruktor nauki jazdy oraz jazdy sportowej prowadzący ośrodek nauki jazdy  w Automobilklubie Orski. – Uwiadamiamy młodym ludziom jak ważna jest wyobraźnia, oraz jaki jest wpływ każdego z nas na to co dzieje się na drodze, w samochodzie, na przejściu dla pieszych. Ta wiedza przekłada się na zminimalizowanie zagrożeń na drodze – dodaje Jarosław Młynarski.

Na zajęcia z wychowania komunikacyjnego składają się: spotkanie z instruktorem nauki jazdy, dyskusja, szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratowników Sopockiego WOPR, przejazdy gokartami.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...