Jakub Surowiec z UKS Navigo wicemistrzem świata!

Trzech mężczyzn pozuje do zdjęcia.
Jakub Surowiec (w środku). Fot. Klub Żeglarski UKS Navigo

Sopoccy żeglarze z klubu UKS Navigo bardzo dobrze wystartowali na mistrzostwach świata katamaranów A-class w Houston w USA, zdobywając wicemistrzostwo i dziewiąte miejsce. W Sopocie zobaczymy ich już w najbliższy weekend, 14 i 15 maja, podczas regat Trzy Mola.

Na początku maja w Houston (USA) rozegrano Mistrzostwa Świata katamaranów A-class, podczas których znakomicie spisali się żeglarze UKS Navigo. Tytuł wicemistrza świata przywiózł do Sopotu Jakub Surowiec. Dziewiąte miejsce zajął Jacek Noetzel, również reprezentujący UKS Navigo. Mistrzem Świata został Ravi Parent (USA), na trzeciej pozycji uplasował się również Amerykanin, Riley Gibbs.

Tymczasem w sobotę i niedzielę, 14 i 15 maja w Sopocie odbędą się regaty katamaranów Trzy Mola. Regaty zaliczane są do Pucharu Polski i otwierają sezon regatowy katamaranów w Polsce. Na starcie zobaczymy światową czołówkę A-class, m.in. medalistów mistrzostw świata Tymka Bendyka, Kubę Surowca, Andrzeja Senkusa i Jacka Noetzla. Tradycyjnie publiczność będzie mogła podziwiać paradę katamaranów przy molo, w sobotę o godzinie 12.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...